Blog
Foxx News w S24
Foxx
Foxx Old Fashion Man Club
0 obserwujących 443 notki 828836 odsłon
Foxx, 30 października 2014 r.

Oświadczenie Pogoni Lwów w sprawie flagi legionistów

Kolejna, trzecia z rzędu, moja notka o aferze związanej z flagą "Wilno-Lwów" wywieszoną przez kibiców Legii Warszawa w trakcie meczu rozgrywanego w Kijowie (wszystko pod tagiem paranoja). 26.10 do sprawy odniosły się władze Legii Warszawa. Wybrane fragmenty oświadczenia Zarządu LKS "Pogoń Lwów" (niżej wklejony skan całości).

"Pamięć o kresowych korzeniach polskiego sportu, którego symbolem jest Lwów i pierwsze polskie kluby piłkarskie,nie może być przez nikogo wykorzystana do współczesnych celów politycznych. Każdy polski kibic ma prawo pamiętać o zaszczytnych kresowych tradycjach polskiego sportu.

(...)

Jednocześnie chcieliśmy zaznaczyć, że nasza współpraca z Legią to nie tylko widoczne od wielu lat podczas meczy symbole kresowe. Klub Legia Warszawa pomógł Pogoni w pierwszym okresie po reaktywacji, dzieląc się z nami sprzętem sportowym i strojami, a kibice Legii regularnie wspierają nasz klub organizując akcje charytatywne.

LKS "Pogoń" Lwów obchodzi w tym roku jubileusz 110-lecia istnienia i jest dzięki temu najstarszym z działających polskich klubów sportowych. Dlatego mamy nadzieję, że pamięć o historii polskiego sportu nie będzie w przyszłości wywoływać nieporozumień i sporów politycznych, a UEFA nie zdecyduje się na bezpodstawne ukaranie Legii" 

 

Opublikowano: 30.10.2014 06:48.
Autor: Foxx
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

foxx@autograf.pl

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @TENCO 11.08 Jest jeszcze śmieszniej. Projekt "kibice razem" przez miażdżącą większość...
  • @Autor Sytuację na budowie z udziałem służby cywilnej "Azowa" (a nie żołnierzy)...
  • @ESKA Również podpisuję się pod Twoją notką oraz... poniższym komentarzem: Dwie...

Tematy w dziale