60 obserwujących
462 notki
873k odsłony
2297 odsłon

Oświadczenie Pogoni Lwów w sprawie flagi legionistów

Wykop Skomentuj28

Kolejna, trzecia z rzędu, moja notka o aferze związanej z flagą "Wilno-Lwów" wywieszoną przez kibiców Legii Warszawa w trakcie meczu rozgrywanego w Kijowie (wszystko pod tagiem paranoja). 26.10 do sprawy odniosły się władze Legii Warszawa. Wybrane fragmenty oświadczenia Zarządu LKS "Pogoń Lwów" (niżej wklejony skan całości).

"Pamięć o kresowych korzeniach polskiego sportu, którego symbolem jest Lwów i pierwsze polskie kluby piłkarskie,nie może być przez nikogo wykorzystana do współczesnych celów politycznych. Każdy polski kibic ma prawo pamiętać o zaszczytnych kresowych tradycjach polskiego sportu.

(...)

Jednocześnie chcieliśmy zaznaczyć, że nasza współpraca z Legią to nie tylko widoczne od wielu lat podczas meczy symbole kresowe. Klub Legia Warszawa pomógł Pogoni w pierwszym okresie po reaktywacji, dzieląc się z nami sprzętem sportowym i strojami, a kibice Legii regularnie wspierają nasz klub organizując akcje charytatywne.

LKS "Pogoń" Lwów obchodzi w tym roku jubileusz 110-lecia istnienia i jest dzięki temu najstarszym z działających polskich klubów sportowych. Dlatego mamy nadzieję, że pamięć o historii polskiego sportu nie będzie w przyszłości wywoływać nieporozumień i sporów politycznych, a UEFA nie zdecyduje się na bezpodstawne ukaranie Legii" 

 

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale