Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
25 obserwujących
310 notek
369k odsłon
1532 odsłony

Iga Świątek w fenomenalnym stylu zdobywa mistrzostwo w Roland Garros.

Iga Świątek z Pucharem turnieju Roland Garros
Iga Świątek z Pucharem turnieju Roland Garros
Wykop Skomentuj113

          Nie udało się Jadwidze Jędrzejewskiej, nie udało się Agnieszce Radwańskiej udało się w finezyjnym, fenomenalnym  spektaklu młodej Idze Świątek.

         Cóż za finał,cóż za cały  turniej, Iga wygrywała wszystkie spotkania w przysłowiowych cuglach.

         Dzisiejsze spotkanie dla Igi było tylko nieco trudniejsze, bo na chwilę wyszła na prowadzenie , wygrywając pierwszego gema  w drugim secie ( breake )  1:0  Sofia Kenin. Oponentka Polki w sumie nieźle grała , dysponowała dobrym returnem, niekiedy wychodził jej drop shot, ale generalnie jak dotychczas w turnieju na korcie rządziła Iza. Po początkowych problemach backhandem, wrócił on do normy, świetne były backhandy Izy już z linii z korytarza deblowego kortu  wzdłuż linii, żadnej takiej piłki oponentka Polki nie zdołała odbić. Podobnie do kilku drop shotów, Sofia w ogóle nie startowała, podobnie jak do minięć wzdłuż linii.

        Cóż można dodać , mamy mistrzynię  Roland Garros, to pierwszy taki tytuł  mistrzowski w Grand Slam wywalczony przez Polkę, to już jest historia  przez wielu w tym mnie po cichu i w duchu antycypowana.

        Czy mamy szansę po tym sukcesie Igi na tenisowe szaleństwo nad Wisłą, czy ludzie odpowiedzialny za sport w RP wiedzą jak już ten sukces Igi Świątek zdyskontować, tak by takich młodych Polek i Polaków na kortach świata pojawiło się więcej ?

        Bardzo się cieszę  i jestem bardzo wzruszony bo nie przewidywałem, że w swym życiu będę świadkiem ceremonii dekoracji mistrza paryskiego Grand Slam - Roland Garros w osobie polskiej tenisistki Igi Świątek. Niech ta przygoda z tenisem Igi Świątek trwa jeszcze przez lata...

Wykop Skomentuj113
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport