Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
29 obserwujących
353 notki
464k odsłony
  2971   0

Czy Niemcy funkcjonują już na obrzeżach EU ?

EU, a kwestia logistyki leków przeciw COVID-19
EU, a kwestia logistyki leków przeciw COVID-19

       Niemcy jako pierwsze państwo w EU zakupiło za 400 mln 200 000 sztuk medykamentu, którego działanie oparte jest na bazie przeciwciał monoklonalnych.  Podanie tego specyfiku we wczesnym stadium choroby osobie zakażonej SARS-COV2 działa analogicznie jak bierna odporność samoistna.Tym lekiem był leczony były prezydent Donald Trump gdy zakaził się wirusem SARS-COV2. Podano mu wówczas mix przeciwciał REGN-COV2, opracowany przez amerykańską firmę Regeneron. Cena dawki tego leku jak widać z podanych wyżej danych jest wysoka, zwłaszcza jak dokona się porównań z dostępnymi na rynku farmaceutycznym, szczepionkami przeciw SARS-COV2.

           Działanie powyższego specyfiku można najkrócej określić w taki sposób, że struktury białka S korona wirusa zostają zdeformowane przez przyłączenie się do niego kombinacji dwóch spreparowanych  przeciwciał zawartych w podawanym leku. W ten sposób unika się zaatakowania przez wirus SARS-COV2 komórek człowieka oraz namnażania wirusa w zainfekowanym organizmie.
Jest jeszcze inny ważny czynnik jakim dysponuje tak opracowany preparat jak twierdzi firma Regeneron, połączenie tych dwóch przeciwciał uniemożliwia mutacje SARS-COV2. Zatem wydaje się, że ten specyfik jest wprost idealny do zastosowania w przeciwdziałaniu wobec tego patogenu . Od przyszłego tygodnia lek zostanie rozdysponowany, jako pierwsi lek otrzymają kliniki uniwersyteckie.

           Wszystko wydawałoby się, że jest w porządku,. Niemcy dysponują kasą ( chyba największymi jej zasobami spośród krajów EU ) więc mogą sobie pozwolić na zakup tgo specyfiku dla swych obywateli. Ja też absolutnie nic przeciw zakupom tego lekarstwa przez Niemcy  nie mam poza jednym , że Niemcy funkcjonują chyba w jednym organizmie jakim jest EU, tam została nakreślona wspólna polityka Brukseli jeśli chodzi o zakupy leków przeciw patogenowi SARS-COV2  ( zmodyfikowano co prawda reguły zakupu  szczepionek przez członków EU, mogą już samodzielnie negocjować dostawy z firmami, które je produkują ). Jeszcze przy zakupie Redemsiviru tę iluzoryczną wspólnotę działania można było dostrzec, natomiast to o czym opisuję  stanowi swego rodzaju wyłom w tej formule. Idąc dalej,  przy dbaniu o zdrowie społeczeństw krajów, członków wspólnoty, narodowość ma jak widać znaczenie. Zatem niech Ci, którzy z takim ideologicznym zacięciem walczą o jednolite państwo EU, w którym  narodowość ma zostać wyprana ze świadomości Europejczyków niech się dziś trochę zmitygują i spojrzą na swoje "reformatorskie"  w tym względzie zapędy   poprzez rzut oka na wyżej opisane działania Niemców. Jak widać Niemcy nieco inaczej postrzegają i odbierają wizje EU ;-) jednak jako federację państw narodowych a nie Eurokołchoz . Dla nas Polaków też innej alternatywy jak tylko EU będąca federacją państw narodowych  być nie powinno ;-)

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka