Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
387 notek
519k odsłon
  1388   1

Poznaliśmy kulisy działań rządu RP po 10.04.2010

Edmund Klich polski akredytowany przy MAK
Edmund Klich polski akredytowany przy MAK

                 Bartłomiej Sienkiewicz nagrany w restauracji "Sowa i przyjaciela"  szczerze wyznał czym było polskie państwo za rządów PO pod przywództwem Donalda Tuska, kulisy narady z Kancelarii Premiera z 23.04..2010 to wszystko całkowicie potwierdzają.Te kilka dni po 10.04.2010 ukazane w Magazynie śledczym Anity Gargas"  i zaprezentowane nagranie z powyższej narady  ukazują całkowite indolencje i bierność  , całkowity désintéressement.

               W ciągu 18 dni po katastrofie rząd nie zorganizował żadnej konferencji prasowej to też wiele mówi jak do tej narodowej tragedii podchodził rząd RP z premierem Donaldem Tuskiem. poziom wiedzy ówczesnego premiera , o tym z jakimi wyzwaniami spotykał się polski akredytowany przy rosyjskim MAK Edmund Klich , który jednoznacznie ocenił, ze nie miał wsparcia w swej misji wsparcia rządu polskiego, wyznał to w czasie wywiadu w TVN podkreślając , ze w wyniku inercji i wyraźnego braku zainteresowania najwyższych czynników rządowych strona rosyjska praktycznie dyktowała swoje warunki.

            Dalej  z relacji tej narady ówczesny premier wyjawił swe wyrzuty wobec Edmunda Klicha , że udając się do Rosji nie miał wyrobionej opinii w oparciu o jakie przepisy międzynarodowe powinno być prowadzone dochodzenie. Z tego wynika , ze nasza stronę rządowa guzik interesowało , którą ścieżką umów międzynarodowych do wyjaśnienia katastrof lotniczych pójdziemy - sic!
Edmund Klich był rozżalony, że nie mógł liczyć na 3 minuty rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem ? Podobnie było z faktem, że praktycznie pozostawiono go samym z tymi tytanicznymi wyzwaniami ( przecież wiadomo nam Polakom , z jakim partnerem mieliśmy do czynienia )  - pozbawiony był towarzystwa tłumacza zaprzysięgłego, środka transportu ale i pieniędzy.

                  Nie mam zamiaru dalej drążyć tych rewelacji ujawnionych wczoraj w TVP. To powinno być przedmiotem badań śledczych i fachowców, którzy parają się rozwiązaniem tego tragicznego splotu wydarzeń. Na pewno to nagranie z tej narady powinno posłuzyć rzetelnej do oceny "działań" ( cudzysłów zamierzony ) ówczesnego rządu w pierwszych dniach, tygodniach po katastrofie smoleńskiej . Ja się zastanawiam tez nad czymś innym, czy ten materiał , który wyszperała Anita Gargas ujrzałby światło dzienne gdyby u steru władzy dalej była PO+ PSL ? I tak dziw bierze, ze nie udało się go anihilować ...

Lubię to! Skomentuj135 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka