Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
375 notek
499k odsłon
  603   0

Spektakularny, życiowy sukces Huberta Hurkacza w ATP 1000 Tour Miami 2021.

Hubert Jurkacz w finale ATP 1000 Tour w Miami.
Hubert Jurkacz w finale ATP 1000 Tour w Miami.

             Skończyłem godzinę temu oglądanie nagranego półfinałowego pojedynku Huberta Hurkacza vs Andriej Rublovem .Znając wynik oglądałem pojedynek rzecz jasna już bez emocji, ale z uznaniem i z pewna dozą niedowierzania jaką metamorfozę przeszedł nasz tenisista.

            Hubert Hurkacz w niczym nie przypomina tego zawodnika sprzed roku, niemrawego , niezdecydowanego, niecierpliwego przegrywającego spotkania  w swych pierwszych fazach. To jak gra Polak od pierwszego momentu wystąpień na kortach Hard Rock Stadium  może jedynie zachwycać , a ta jego gra ( tak mi się wydaje ) jest ciągle na ścieżce wznoszącej.

          Mecz dzisiejszej nocy z Andriejem Rublovem miał jednostronny przebieg. Polak posłał dziś mniej asów niż chociażby w pojedynku z Szapałowem, Raonicem czy ostatnio Stefanosem Tsitsipasem, jednak jego oponent tenisista z Moskwy był praktycznie bezradny jeśli chodzi o dłuższe wymiany. Backhand Polaka funkcjonował wyśmienicie, był motorycznie bardziej sprawny od rywala i jego gra cechowała się cierpliwością, precyzyjnością , siłą, a co najważniejsze właściwym wyborem zagrania. Nie będę się dalej rozpływał nad wspaniałą postawą naszego tenisisty, który wygrał mecz w dwóch setach 6:3,  6:4,  a parę zdań chciałbym poświęcić jego finałowemu przeciwnikowi, młodemu 19 letniemu WłochowiJannikowi Sinnerowi. Włoch z urody nie przypomina Włocha - sic! Jego ruda czupryna i karnacja raczej sytuowałyby go jako Anglika, Szkota lub mieszkańca jednego z krajów skandynawskich ;-)

            Ten  młody, wysoki i szczupły młodzieniec, urodzony w San Candido ( północne Włochy ) skłonny był poświęcić się  narciarstwu, bo to była jego młodzieńcza pasja, zainteresowanie tenisem  przyszło  wraz z wiekiem , z pożytkiem  dla tej dyscypliny sportu.
         Wracamy do turnieju tegorocznego  w Miami i półfinałowego spotkania Jannika Sinnera zvs Roberto Bautisto - Agutem. To był niesamowity spektakl. Niesamowite serwisy Włocha wracały  z powrotem na połowę Sinnera ( wprost nie do uwierzenia, że Hiszpan w prawie 100% te serwisy neutralizował ) i doprowadzały do wymiany zagrań . Bautista-Agut jawił się jako ściana nie do przebicia dla zagrań młodego Włocha, ten jednak szukał szczelin i wyłomów i często je znajdował . Tenis doświadczonego i zaprawionego w bojach na korcie Hiszpana był niemalże perfekcyjny i w połowie meczu raczej byłem skłonny widzieć zwycięzcę tego pojedynku w osobie Roberto Bautisty - Aguta niźli młodego Włocha

        Jednak w końcówce Włoch cierpliwie prowadził wymiany , serwis tez w dalszym ciągu był niemal perfekcyjny,  to Jannik Sinner wyśrubował swe uderzenia dodając w końcowej ich fazie większą moc i szybkość i w tym momencie Hiszpan był już bezradny.
Ostatecznie Jannik Sinner pokonał Roberto Bautiste - Aguta 5:7 , 6:4, 6:4 , mecz , który na stałe zagości w mej pamięci , bo to był pojedynek tenisowy najwyższych lotów, kto oglądał na pewno to potwierdzi ;-)

                Pozostaje zatem nam czekać na jutrzejszy finał i mocno trzymać kciuki za Huberta Hurkacza, by wreszcie polski tenisista sięgnął po puchar w turnieju ATP Tour 1000 w Miami

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport