Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
394 notki
533k odsłony
  1295   2

Iga Świątek zdobywa pierwszy skalp w ATP 1000 Tour

Iga Świątek mistrzynią ATP 1000 Tour w Rzymie
Iga Świątek mistrzynią ATP 1000 Tour w Rzymie

                  Cóż można napisać ? Perfekcjonizm, wirtuozeria niebywała technika, motoryka i niesamowite portfolio w tenisowym fechtunku i skorelowana z coraz lepszym wynikiem pewność w zagraniach.
 

          Dwie fazy turnieju ATP 1000 Tour w Rzymie. Pierwsza gdy Iga wchodziła w ten turniej i jej gra pozostawiała sporo do życzenia, ale wygrywała i to jest ważne. Być może wówczas Iga udowodniła sobie, że nawet gdy nie ma się dobrej dyspozycji mentalnej, fizycznej w danym dniu to znając dobrze tenisowe rzemiosło też można pokonywać przeciwniczki na korcie.


            Oczywista by Iga mogła dostąpić zaszczytu gry w finale imprezy z Karoliną Pliskową musiała w dniu wczorajszym wygrać dwa mecze - nie przypominam sobie bym słyszał i oglądał taką sytuację w turniejach tej rangi - kuriozum, chodzi rzecz jasna o mecze singla. Iga sprostała temu wyzwaniu i dziś w finale zdemolowała Czeszkę 6:0 ; 6: 0 czyli przysłowiowy rowerek, wprost niewiarygodne zamknąć finał w dwóch setach w niespełna  50 minut.

         Polka zagrała fenomenalnie, można nawet zaryzykować i wyznać , że perfekcyjnie. Wchodził zarówno backhand jak i forehand , dziś mało operowała drop shotami. Czeszka nie była w stanie załapać się w żadnym secie na jednego gema , najbliżej była w II secie gdy przy swym podaniu prowadziła 40:30 , ale i ten gem wygrała skupiona i panująca totalnie na korcie Polka. Niech te marzenia  dalej trwają ;-) nie mam nic naprzeciw  by do Wielkiego Szlema na Flashing Meadows ...

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport