Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
403 notki
545k odsłon
  274   1

Aby Aleksandr Łukaszenka nie czuł się osamotniony...

Akcja FSB na lotnisku w Petersburgu
Akcja FSB na lotnisku w Petersburgu

              Wczoraj wstrzymano w Petersburgu kołujący na start rejsowy samolot PLL LOT Rejs LO686 z Petersburga do Warszawy miał planowo odlecieć o 18:20. Służby FSB wyprowadziły z pokładu samolotu Andrieja Piwowara działacza opozycyjnego ruchu Otwartej Rosji i przewiozły go do Komitetu Śledczego w Petersburgu.

            Ta opozycyjna formacja dokonała samodzielnego rozwiązania, by uchronić swych działaczy przed represyjnymi działaniami wobec nich służb FSB ergo obecnej władzy w Rosji.

             Sposób dokonania zatrzymania przypomina proceder zastosowany niedawno przy zatrzymaniu opozycyjnego działacza białoruskiego Romana Protasewicza. Wówczas dokonano aktu piractwa powietrznego, zmuszając do lądowania w Mińsku samolotu Ryanair, zarejestrowanego w RP na pokładzie którego znajdował się zatrzymany  wraz z ze swa partnerka Roman Protasewicza.
Te wczorajsza akcja i poprzednia w przestrzeni powietrznej Białorusi wskazują ewidentnie na iunctim tych ( na razie 2 przypadków ) , mianowicie, że spiritus movens tych przedsięwzięć były służby rosyjskie FSB . Pisałem o tym w swojej nocie na ten temat , jednocześnie antycypując, że takich zagrywek FSB trzeba się spodziewać w przyszłości więcej i wczorajszy przypadek te moje antycypacje potwierdza.

             Widać zatem już początkowe klimaty w jakich znalazła się RP po przyklepaniu przez Joe Bidena rezygnacji z sankcji wobec NS2 oraz  z perspektywy kolejnego resetu wobec Rosji obecnej administracji Białego Domu. Pikanterii tej akcji na lotnisku w Petersburgu dodaje smak, ze wykonano ja na dzień przed towarzyskim spotkaniem reprezentacji Rosji i Polski w piłce nożnej przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, których niektóre mecze będą odbywać się też w Rosji , o ile mnie pamięć nie myli w Petersburgu.

            Zatem tu apel do opozycji, która też występowała z ostrym sprzeciwem wobec akcji powietrznego piractwa nad Białorusią, by wreszcie poszła po rozum do głowy i zakodowała sobie raz na zawsze, że przynajmniej w pewnych sprawach, jak relacje z zagranica, tu Rosją,  musimy jako Polska być monolitem, w przeciwnym wypadku Władymir Putin będzie rozgrywał nas jak to już miało miejsce podczas naszego ostatniego resetu z Moskwą...

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka