Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
402 notki
543k odsłony
  904   1

Mamy kolejnego, polskiego półfinalistę Wimbledonu - Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz zwycięża w ćwierćfinałowym pojedynku z Rogerem Federerem na Wimbledonie.
Hubert Hurkacz zwycięża w ćwierćfinałowym pojedynku z Rogerem Federerem na Wimbledonie.

            W jakim pięknym okresie polskiego tenisa żyję na tym ziemskim, a w zasadzie tenisowym padole. To jak zaczynają grać Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz , a także Łukasz Kubot ( wczoraj niestety z Brazylijczykiem ulegli parze Chorwatów Metkić, Pavić  ) to serce rośnie,  a dłonie same składają się do oklasków. Rezultat 6:3, 7:6, 6:0 dla Hubiego.

          To Hubert dziś rozdawał karty na trawie, to w jaki sposób dokonał minięć, także return funkcjonował pewnie, głęboki niedopuszczający Rogera Federera do siatki, przy której Szwajcar czuje się zdecydowanie pewniej, chociaż i przy siatce Hubert zademonstrował parę razy świetny refleks i technikę, w tym wspaniały lob, który zapamiętał zapewne każdy kto oglaądał z biciem serca ten mecz Polaka ze Szwajcarem.

           Na przekór większości fanów Federera na korcie centralnym Wimbledonu, Polak dziś praktycznie wyłączył z gry Federera. Szwajcar nie miał żadnego sposobu, żadnego antidotum na wyśmienicie grającego H&H.  Z reguły pierwsze podanie Huberta odbywało się bez returnu Szwajcara, a jeśli nawet return Federera się pojawiał to Hubert nie miał problemu by zamknąć akcję.

Coś niebywałego, fantastycznego, z jakim spokojem, ze szwajcarską precyzją dziś grał przeciwko Federerowi H&H.

      Jest H&H ma to,  ostatni set 6:0 dla niego. Z przyjemnością obejrzę sobie powtórkę tego spotkania i nagram go by mieć w archiwum. Cóż za wspaniałe chwile dla nas fanów tenisa , dla całej Polski , to po Agnieszce Radwańskiej, Jerzym Janowiczu kolejna wielka chwila na kortach Wimbledonu - chwała Hubertowi, Idze, Magdzie i Łukaszowi, za te wspaniałe chwile...Zatem Mateo Berettinii będzie przeciwnikiem Huberta Hurkacza w półfinale, pokonał byłego partnera Hubiego w deblu Kanadyjczyka  A.Aliassime.

PS


Zdziwienie człowieka bierze, że na tej bananowo-ryżowej diecie, w tym ryba raz w tygodniu Hubert ma tyle pary ;-) Może jednak ta S&S ma częściowo rację ? ;-)

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport