Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
18 obserwujących
259 notek
269k odsłon
268 odsłon

Po 5h i 10' Stan Wawrinka odprawia Stefanosa Tsitsipasa do Aten

Stan Wawrinka
Stan Wawrinka
Wykop Skomentuj6

        Najpiękniejszy jak dotąd mecz na kortach Roland Garros. Stan Wawrinka ( starszy o  12 lat ) pokonał 20 latka z Aten w piątym secie ( we French Open ostatni 5 set trwa do momentu przewagi wygrywającego do 2 gemów ) 8:6 i tym samym dojdzie do bratobójczego pojedynku w ćwierćfinale dwóch Szwajcarów - tam Stan zmierzy się z Rogerem Federerem - już sobie ostrzę zęby na ten pojedynek - dwóch wytrawnych tenisistów , z klasycznym jednoręcznym backhandem i gamą wspaniałych zagrań w repertuarze.    
        Młody Grek trzymał się dzielnie, ale co z tego jeśli marnował kilkunastokrotnych szans na przełamanie oponenta. Stan - mistrz passingshot'ów używał tych zagrań wielokrotnie z sukcesem. Determinacja młodego Greka była też niesamowita , w pewnym momencie nawet chcąc odegrać skrót Warinki paradował niczym pamiętny  Boris Becker na kortach Wimbledonu.
Wspaniałe ponad 5 godzinne widowisko , tak jak napisałem wyżej jak dotąd chyba najbardziej widowiskowy mecz we French Open 2019 .Kto oglądał na pewno potwierdzi moje spostrzeżenia. Szkoda młodego Greka , który zostawił serce na kortach Roland Garrosa.    
        Szwajcar już w poprzednim spotkaniu z Grigorem Dimitrovem  ( też bardzo ładne widowisko ) też udowodnił , że jego powrót na korty po dłuższej absencji jest udany i łatwo skóry nie sprzeda ten przecież był tryumfator French Open z 2015 roku.
W następnym tygodniu wiele ciekawych pojedynków, w tym jutro pojedynek naszej Igi Świątek z Rumunką Simoną Halep - trzymam kciuki za Igę , która moim zdaniem wcale nie jest na straconej pozycji w tym meczu...

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport