Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
21 obserwujących
278 notek
300k odsłon
571 odsłon

French Open 2019 na finiszu

Wykop Skomentuj23

        Dziś co można uznać za swego rodzaju niespodziankę Dominic Thiem wyeliminował z gry o finał Novaka Djokovica  w granym na raty, dwudniowym pojedynku. Austriak mógł spokojnie zakończyć zmagania dużo wcześniej bo 5 secie prowadził już 3:1 i 5:3 , ale po krótkiej przerwie spowodowanym przelotnym opadem deszczu Novak wziął się w garść i doprowadził do remisu 5:5 .         Ciekawym elementem  był moment gdy Austriak posłał autową piłkę , Novak przerwał akcję, a sędzię uznał , że piłka była w korcie , co z kolei zanegował system hawk eye. Całe szczęście , że Novak dał sobie spokój i się nie wykłócał , bo karma wróciła dając mu kolejne szanse przy stanie 5:5. Jednak Novak dziś nie był w najlepszej dyspozycji, za to Dominic popisał się kilkukrotnie takimi drop shotami, że nawet szybki Dzioko nie był w stanie ich odebrać. Ostatni gem meczu to prawdziwy majstersztyk ze strony Austriaka, któremu jak najbardziej należało się zwycięstwo.    
       Aktualnie trwa finał pań w składzie dość niespodziewanym, bo występują naprzeciw siebie niezła Australijka Ashleigh Barty grająca poprawny, klasyczny i skuteczny tenis - jest zwyciężczynią w grze podwójnej Australian Open z 2018 oarz finalistką Australian Open, Wimbledonu i US Open w 2013 vs Markéta Vondroušová ( ileż oni mają tych tenisistek na topie w Czechach )  - triumfatorka Australian Open i French Open w sezonie 2015.    
       Osobiście stawiam na Ashleigh Barty  bo widziałem ją parę razy w akcji i jest to zahartowana w bojach dziewczyna, a jutro ostatni akord na ceglastej mączce  kortów Roalan Garossa - staną naprzeciw sobie Rafa ( Rafael Nadal ) vs Dominic Thiem - nie ulega wątpliwości, że wygranym  po raz 12 obstawiany jest Rafa.
        A co u nas  ? Korty jakie są na Łazienkowskiej nie wiem jak wyglądają , bo dawno nie byłem ze 40 lat, ale chyba się nic nie zmieniło , podobnie jak na Skrze, za to mamy niesamowity wręcz postęp i progres jeśli chodzi o tęczową inicjatywę ;-)

PS  Odnośnie finału kobiet Ashleigh Barty prowadzi w finale z Czeszką wygrywając I seta 6:1.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport