Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
15 obserwujących
223 notki
213k odsłon
551 odsłon

Ruszył Wimbledon najstarszy, najbardziej prestiżowy turniej tenisowy

Wykop Skomentuj21

na kortach trawiastych na londyńskim Wimbledonie.

        To jedynie na tym turnieju rozgrywanym na nawierzchni trawiastej, tenisistki i tenisiści  obligatoryjnie muszą nosić białe stroje tak jak to drzewiej bywało .To właśnie w Wimbledonie nasza tenisistka Jadwiga Jędrzejowska dotarła do finału w grze pojedynczej kobiet w 1937 roku, drugą była  Agnieszka Radwańska,  która doszła do finału tej imprezy 75 lat później. Gwoli ścisłości należy dodać także, że nasz Łukasz Kubot z Brazylijczykiem Marcelo Melo 2 lata temu zdobyli tytuł  mistrzowski w tym turnieju w deblu.

          Dziś w wielkoszlemowym Wimbledonie 2019 reprezentować Polskę będą Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette oraz Łukasz Kubot. Gra na trawie cechuje się odmienna charakterystyką od tych na nawierzchniach z ceglaną mączką ( ostatnio na Roland Garros ) czy nawierzchniach twardych turnieje wielkoszlemowe Australian Open czy Flushing Medows - US Open.

        Teraz zajmuje nas fechtunek na trawie, a tu  decyzje muszą być podejmowane bardzo szybko, bo bardzo szybko toczą się wymiany, zdarza się , że podobnie jak na ceglanej mączce piłka kozłuje w sposób nieprzewidywalny dla odbierającego, ale fakt, że to właśnie najstarszy tenisowy turniej i najbardziej prestiżowy, czego dla mnie jest dowodem wspomniany  brak odstępstw od wymaganego białego stroju tenisistek i tenisistów i ta cała aura wokół Wimbledonu  sprawia , że człowiek chętnie sięga po pilota i wybiera transmisję z Wimbledonu 2019.

        Życzymy naszym uczestnikom dużo serwisowych asów, udanych minięć, wspaniałych wolejów, drive wolejów, skutecznych dropshotów i lobów itd. , a nam kibicom mocy wspaniałych wrażeń i pozytywnych emocji...

Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport