Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
29 obserwujących
341 notek
435k odsłon
210 odsłon

Pierwszy historyczny tie break na Wimbledonie 2019

Wykop Skomentuj5

        Trwa finał  w grze pojedynczej mężczyzn pomiędzy Novakiem Djokoviciem ( 32 lata )  a Rogerem Federerem - 37 lat. Niech mi ktoś powie , że przychodzą młodzi, ambitni i rzucają hasło prawie czterdziestolatkom - zmywajcie się teraz nasza kolej  ;-) Nic z tych rzeczy , piękny mecz na razie stan meczu odwrotny jak w półfinale z Rafą 6:7 i 6:1 dla Rogera Federera.
        Roger ze względu na wiek stara się uzyskiwać przewagę po pierwszym serwisie , nie zawsze wykorzystując siłę , a raczej kierunek zagrywka i to mu się udaje, wybija Novaka z rytmu, podobnie nie chce się wdawać w długie wymiany , raczej próbuje je skracać , ryzykując zagraniami wzdłuż  linii czy wykonując drop shoty. Wymiany  ( kilka dłuższych ) są niesamowite, kątowe zagrania, kończone drive voley'em - obaj prezentuję piękny tenis , przy czym tak jak wspomniałem Roger Federer dąży do skracania wymian , ze względu na jego siły witalne  - w końcu jest starszy - i jak na razie jego serwisy są perfekcyjne. Aktualnie %:4 prowadzi w 3 secie Roger Federer.
        Jak obstawiam ? Wydaje się , że starszy z panów jest dziś w świetnej dyspozycji i jak będzie funkcjonował ten perfekcyjny serwis to wróżę mu tytuł mistrzowski - 13 w jego karierze - sic ! Zobaczymy, na razie chwilo trwaj...


Aktualny stan meczu 2:1 dla Novaka Djokovicia, - tie break w 3 secie emocjonujący 6 piłka najdłuższa w takcie tego tie breaka  - coś niebywałego jak oni grali, Roger doprowadził do stanu 4:5  z 1:5 by w końcu przegrać tie break  i całego  całego trzeciego seta .


zakończenie Wimbledonu 2019


Cóż za widowisko, jakie zwroty akcji to jeden od 2 piłek meczowych , za chwilę drugi, cóż za gra przez ponad 4 h .Ostatecznie został zastosowany nowy regulamin Wimbledonu i przy stanie 12:12  zagrano po raz pierwszy tie break, w który zwyciężył popełniający w nim mniej błędów Novak Djokovic. Należą się obu panom gratulację za widowisko jakie zgotowali  widzom - tym na stadionie , tym na wzgórzu Hermana ( z tego co pamiętam takowąż nosi nazwę )i tym przy telewizorach.

Nachodzi mnie taka refleksja jak będzie wyglądał tenis, gdy z kortów zejdą właśnie tacy tenisiści  jak Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal ? Żyjemy w czasach niesamowitych wirtuozów tego pięknego sportu. Jedno jest pewne , tenis ery post Federera, Djokovicia czy Nadala będzie znacznie uboższy, ktoś będzie wygrywał te wszystkie wielkie szlemy , ale styl już nie będzie taki jaki prezentują wyżej wspomniani...

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport