45 obserwujących
349 notek
352k odsłony
578 odsłon

Polska, Izrael i kocia muzyka…

Wykop Skomentuj2

Jakoś od dawna nie mamy szczęścia do sojuszników, którzy głównie liczą na to abyśmy walczyli za nich, a sami nie bardzo się kwapią, aby nam przyjść z pomocą w godzinie próby. Dlatego najpierw powinniśmy zadbać o siłę i wyposażenie własnego wojska, a dopiero liczyć na konieczne i możliwe sojusze. Świat zadziwiająco się zmienia, obywatele wielu państw w coraz to większym stopniu nie dowierzają zawodowym politykom oddając swoje głosy na ludzi spoza politycznej klasy. Tak było z Trumpem w USA, podobnie stało się na Ukrainie, oczywiście takie populistyczne eksperymenty nie muszą się udać, jak pokazuje przykład z francuskim Macronem, ale możemy zaobserwować ten nowy trend w który bezczelnie mogą wpisywać się możni tego świata. Kiedy patrzy się z boku na polityczną giełdę to Chabad Lubawicz, ma dość dobrą passę (USA Trump, teraz Zełenski Ukraina) sprawnie łącząc elementy populizmu ze swoją strategią. Trzymając się tych wskaźników można wygdakać, że w jesiennych wyborach wygra PiS, niepokoi jednak towarzysząca temu procesowi pogarda wyborców dla ukształtowanych elit..image

Dzięki protestom Polonii dziś wreszcie mówi się publicznie i szeroko o śmierdzącej ustawie S.447, bez zwyczajowego chowania głowy w święty jerozolimski piasek. Brawo Polonia, brawo Polska! Okazuje się, że całe to bezprawne ględzenie o rzekomo należącym się mieniu bez spadkowym nowojorskim i jerozolimskim Żydom po polskich obywatelach opiera się (nie na obowiązującym w cywilizowanych krajach prawie) na wyjątkowości losu polskich Żydów podczas II wojny światowej. Niestety, współczujemy dodając jednocześnie, że źle trafili. Doświadczenia polskie z II w.ś. są naprawdę również wyjątkowe i dotyczą nie tylko polskich Żydów, ale wszystkich obywateli. Napadnięta w II wojnie światowej II Rzeczpospolita przez dwa totalitarne mocarstwa Niemcy (socjalizm narodowy) i Rosję Sowiecką (socjalizm międzynarodowy) straciła nie tylko Państwo Polskie, ale dużym stopniu majątek swoich obywateli i niestety też państwowo twórcze elity. Kto wreszcie zrekompensuje (i kiedy?) wyjątkową tragedię i dramat Polaków i Polski?

Porównawczo mówiąc Polacy stracili swoje elity, natomiast polscy Żydzi utracili swoje biedne i religijne warstwy. Po wojnie dzięki rozgłosowi niemieckiej zbrodni holokaustu Żydzi zyskali Izrael, własne niepodległe państwo o którym marzyły żydowskie syjonistyczne elity. Dla Polaków ciągle trwała stalinowska okupacyjna noc, a Stalin nie wierząc polskim komunistom, na zarządcę i pośrednika wybrał czerwonych Żydów, o czym nie chcą rozmawiać Żydzi.... 

Ten okres polskiego cierpienia połączonego z mordowaniem Polaków marzących o niepodległej jakoś jest obcy Żydom rozprawiającym o wojennym i powojennym rachunku krzywd i zbrodni. Wprost przeciwnie wmówiono światu, że Polacy niechętnie mówią o powojennym prześladowaniu Żydów. Rzeczywiście w Polsce można mówić wprost o rzezi polskich patriotów przez czerwony stalinowski terror, ale Zachód o tym nie wie, po wojnie, która formalnie wybuchła o Polskę, Polacy zostali rzuceni pod nogi Stalinowi i pozostali bez prawa głosu...

W kraju na linii ciepłych stosunków z Żydami, co chwila wyskakuje jakiś zainfekowany skrzep z zamrażarki i widać, że do tego trzeba już się przyzwyczaić. Prowokacja za prowokacją, gdyby nie protesty Polonii Amerykańskiej, rząd dalej by siedział jak mysz pod miotłą, nawołując do zachowania ciszy i nie uleganiu prowokacji. Dochodzi do tego, że politycy polscy utrzymują, że ustawa S.447 nas nie dotyczy, a ci przewrażliwieni Polonusi w sumie pracują dla Putina (prosty język tow. Gomułki, który wtedy mówił o niemieckim rewanżyźmie), a broniąc dobrego imienia Polski, właśnie mu szkodzą? Ciekawe, czy po wojnie tak również wyciszano tych, którzy przypominali o zbrodni Katyńskiej (PRL się dobrze rozwija, a wy szkodzicie Polsce)? Dlaczego Polakom chce się obciąć paznokcie, aby nie mogli się bronić? I kto to czyni?

Dochodzi do niesamowitego przesuwania figur na historycznej scenie. W latach 30-tych to Żydzi byli wszystkiemu winni w Europie, dziś powoli w tej sytuacji stawia się Polaków. To my, pierwsza i najtragiczniejsza ofiara II w. ś. jesteśmy przesuwani na miejsce sprawców, prowodyrów, a nawet wykonawców holokaustu. W tej sytuacji nic tylko skorzystać z okazji (i zaleceń rządowych czynników politycznych i ich doradców) i siedzieć cicho, a wszystko samo jakoś się ułoży (?!) 

Może lepiej jednak brać przykład z sukcesu, z Trumpa który odpowiada na każdy atak, z Netanjahu, który ma gdzieś polityczną poprawność i głosi, że Izrael jest tylko dla Żydów? Czy w Polsce już mamy tej klasy i kategorii polityków???

Jeśli ustawa S.447 JUST jest naprawdę bez zębów, w sumie bezprawna i bez sensu i nie ma się co obawiać jej użycia przeciwko Polsce, to dlaczego środowiska żydowskie zdobyły się na wysiłek, aby w podejrzany sposób, siłowo i pośpiesznie (bez sprawdzenia kworum, przez aklamację) przepchnąć ją przez Kongres? Dlaczego sekretarz Pompeo, premier Netanyahu, minister Katz, amb. Azari piszą, mówią, naciskają i orędują właśnie w tej sprawie?

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka