Skąd pochodzą pensje urzędników i innych pracowników tzw. budżetówki? Oczywiście z budżetu – jak sama nazwa wskazuje. A skąd się biorą pieniądze w budżecie – oczywiście są to pieniądze pochodzące z podatków.
Nie dajmy się zwariować i nia pozwalajmy gwałcić rozumu.
Pensje urzędników i innych pracowników budżetówki - to są WYDATKI państwa. A wydatki państwa finansowane są z podatków.
Jedni wpłacają do kasy państwa (i to są podatki płacone przez faktycznych podatników) - a inni z niej czerpią (i są to wydatki państwa, finansowane w całości przez tych pierwszych: faktycznych podatników)
Zapraszam do obejrzenia i rozpowszechniania:
https://www.youtube.com/watch?v=wKm2nQhcV20



Komentarze
Pokaż komentarze (6)