GabrielD GabrielD
175
BLOG

kłamać, kłamać, manipulować

GabrielD GabrielD Polityka Obserwuj notkę 1

Jak można żonglować  cenami w polityce? Patent jest prosty, należy wziąć cenę jakiegoś towaru sprzed kilku lat i porównać z ceną obecną wykazując wzrost cen. Tak zrobił D. Tusk porównując cenę pomidorów z marca 2015 roku i oczywiście winę zrzucił na PiS. Nie zająknął się przy tym, że w całej w Europie warzywa bardzo zdrożały, że nawet wprowadzono ograniczenia ich zakupu. W Holandii klienci w supermarketach mogą kupić maksymalnie dwie papryki na osobę. W Wielkiej Brytanii jednorazowo można zakupić trzy pomidory. W Niemczech wysokie są ceny ogórków, a na Słowacji mówi się o "kryzysie cebulowym". W Hiszpanii rolnicy patrolują pola przed złodziejami owoców i warzyw. (źródło TVN24) W Polsce na szczęście takiej reglamentacji nie ma. Na niedobór warzyw, a co za tym idzie ich cenę złożyło się kilka czynników, w tym złe warunki atmosferyczne na Południu Europy oraz wysokie ceny energii. Według D. Tuska PiS rozwalił rynek warzywny w całej Europie.
W tym tuskowo-filmikowym wystąpieniu błysnęła cena schabu z 2015 i miała wynosić 12 zł za kg. Cena w tej samej sieci, której reklamówka posłużyła do przekazania synowi D. Tuska blisko 3 mln zł. tak jak podawały media jesienią ubiegłego roku. Promocyjna cena schabu w tej sieci to 12 zł, a obecnie nie całe 15, ale najniższa pensja w 2015 to 1 286,16 zł na rękę, a obecnie 2 709,48. Za rządów PO polak mógł kupić 107 kg tego mięsa, a obecnie 180 kg.
Politycy PO lubią bardzo wspominać o cenie paliwa, proszę bardzo w 2011 roku, kiedy PO drugi raz zdobywała władzę cena benzyny to 5,15 , a najniższa pensja 946 zł polak mógł kupić 183 l tego paliwa, a obecnie prawie 400 litrów. Zapominają że kazali polakom pracować za 4 zł na godzinę i do 67 roku życia. Tak na marginesie, to D. Tusk jest beneficjentem przywrócenia wieku emerytalnego przez PiS, bo jak podają media przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat.
Ostatnio na wiecu w Bytomiu, jakiś uczestnik przerywał D. Tuskowi krzycząc „zamknij się”. D. Tusk postraszył go że każe go wyprowadzić i dodał że on jest tu po to  dlatego, żeby nikt nikomu w Polsce nie mówił "zamknij się". Nie zauważyłem jakoś żeby D. Tusk protestował jak ponad dwa lata temu krzyczano w Polsce „wypier..ać” Dlatego dziś na pewno nie użyję „zamknij się”, bo nie chcę nikogo urazić, zatem spokojnie mówię WYPIER...AJ!!!

GabrielD
O mnie GabrielD

wszystko jest trudne nim stanie się proste

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka