6 obserwujących
113 notek
30k odsłon
  158   1

Czy partia PiS będzie się uchylać od spłaty długów?

W każdym razie egzekucja komornicza z majątku partii rządzącej jest jak najbardziej do przeprowadzenia – poprosilimy w PiS o taką ekspertyzę prawną, żeby ją wykorzystać przeciw opozycji, ale raczej nie odważymy się jej użyć, bo dużo łatwiej tym uderzyć w prezesa Kaczyńskiego.

Nie da się ukryć, że rządy PiS przynoszą Polsce konkretne straty. Bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzył, że pozorowane działanie jakim jest ustawa zmieniająca nazwę Izby Dyscyplinarnej sprawi, że zniknie przesłanka mandatów nałożonych na Polskę w tej sprawie.
Podobnie jak chyba nikt nie ma wątpliwości, że pieniądze stracone w sprawie Turówa czy KPO (bo już teraz dostaniemy mniej, niż mogliśmy z powodu głupoty decydentów ) to wina decyzji politycznej partii rządzącej. Takich konkretnych spraw jest wiele.

Te złe dla polskiego budżety decyzje zostały podjęte ze złamaniem procedur i wbrew opiniom prawnym organów państwa powołanych do oceny działań rządu. Przykładów ignorowanie ekspertyz i symulacji jest wiele.

I nie ma tu problemu ze wskazaniem winnego. Za wszystkie te decyzje ponosi odpowiedzialność prezes partii rządzącej. Takie są konsekwencje jednowładztwa, jak bardzo żałośnie Kaczyński nie starałby się spychać winy na innych od Gowina do Putina i papieża:) I nie mówimy tu o sprawach systemowych, jak np. „Fajny ten polski ład” chociaż

Ale te pieniądze, które prezes swoimi niemądrymi decyzjami przepuścił, są do odzyskania dla Polski. PiS jest bogatą organizacją, choć to ukrywa przed swoimi wyborcami. Mamy naprawdę wielki majątek, w końcu każdy postawiony na jakimś państwowym stołku Misiewicz czy inny Obajtek musi odpalać partii działkę, zgodnie z naszym chyba najlepszym sloganem „Kradniemy, ale się dzielimy”.

Jest więc naprawdę nadzieja na pokrycie tych przynajmniej najbardziej oczywistych strat na szkodę skarbu państwa – ekzekucja komornicza majątku partii PiS. Prawnie nie powinno to stanowić problemu, nasi milusińscy rządzący z PiS jawnie w mediach ogłaszali wielokrotnie, że działają w złej wierze i na potrzeby partyjne działają na szkodę Polski.

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale