Geopolityka.org Geopolityka.org
79
BLOG

Burmistrz Teheranu startuje w wyborach prezydenckich

Geopolityka.org Geopolityka.org Polityka Obserwuj notkę 0

Info ECAG

Burmistrz Teheranu Mohammad Baqer Qalibaf będzie startować w wyborach prezydenckich w Iranie w przyszłym roku– ogłosił w poniedziałek, 16 lipca jeden z jego współpracowników.

"Qalibaf z pewnością weźmie udział w 11 rundzie wyborów prezydenckich i będzie startować jako kandydat w wyborach"– powiedział Fars News Agency doradca Qalibaf`a – Mohammad Nabi Roudaki. Według FNA, Qalibaf złoży swój list rezygnacyjny z obecnego stanowiska w lutym przyszłego roku, by móc kandydować na prezydenta.

Podczas ostatnich wyborów prezydenckich w 2009 roku, burmistrz Teheranu wykluczył plany kandydowania najbliższych wyborach. "Nigdy nie byłem za przejęciem władzy lub odpowiedzialności" – podkreślił Qalibaf. W 2005 Qalibaf uzyskał czwarty wynik w wyborach prezydenckich. Wkrótce potem został mianowany burmistrzem stolicy Iranu.

Źródło: http://www.panarmenian.net

Na portalu umieszczamy różne komentarze, analizy i materiały dotyczące stosunków międzynarodowych, geopolityki i relacji między mocarstwami.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka