Gerda. Gerda.
2587
BLOG

RabinGreenbaum:  „Jedna krowa w Palestynie jest więcej warta niż wszyscy żydzi w Polsce”

Gerda. Gerda. Polityka Obserwuj notkę 1

-z  Rady Pomocy Żydom” podczas spotkania Syjonistów w Nowym Jorku w 1943r,


Żydzi dążyli do lepszego statusu dla siebie ponad Polakami i poszli na współprace z okupantami Polski – Niemcami i Sowietami.
W 1940r napisali nawet list do Hitlera z prośba o utworzenie państwa żydowskiego dla siebie ze stolicą w Lublinie,


więcej

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/przemilczane-i-niewygodne-fakty-zwiazane-z-wybuchem-ii-wojny-swiatowej/


Znana żydowska filozof Hannah Arendt napisała: „Kolaboranci wśród Polaków rekrutowali się z marginesu społecznego, mętów, natomiast wśród Żydów na kolaborację poszły żydowskie elity”.


(...)apel syjonistow holenderskich zamieszczony 28.04.1918r w ” Joodsche Wachter” miedzy innymi zawierał następującą prośbę:…” A do Was panujący wszystkich państw całej ziemi zwracamy się z żądaniem…strzeżcie Izraela, nie dopuście do największego nieszczęścia, jakie w dwudziestym wieku nasz naród mogło dosięgnąć: nie dopuście do wolnej Polski, kosztem zniszczonego żydostwa” (J. Orlicki „Szkice z dziejów stosunków polsko – żydowskich 1918 –1949” Szczecin 1983 s.37).

W miarę zbliżania się perspektywy powstania państwa polskiego, wrogość wobec niego wśród pewnych odłamów żydostwa narastała. W 1920 r. na dorocznej konferencji syjonistycznej w Londynie zapadły wg niektórych autorów (J. Krajewski cytuje za pracą ks. Józefa Kruszynskiego) tajne uchwały, w których między innymi znalazły się następujące sformułowania:
„Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzana we wszystkich państwach Europy, Azji i Ameryki”.
„Użyć wszelkich wpływów-aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza”.
„ Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją”.
„Popierać i szerzyć w Polsce komunizm”.

Więcej: https://wolna-polska.pl/zydowska-nienawisc-do-polski-i-polakow


Polecam te dwa linki. Od siebie dodam, że nie widzę „szansów”. Nie było żadnych „braci w wierze”. To ubogacanie europy i Polski przez żydów nie skończyło się asymilacją; autonomia Żydów jest nie do ruszenia. Natomiast nastąpiło wymieszanie ras i ci „wymieszani” są wśród nas. Czasem nawet o tym zapominają, ale w chwilach przełomu, takich jak dziś, które wymagają zdecydowanej postawy nie są zdolni stanąć po stronie gojów. W tej tysiącletniej wojnie o Polin jesteśmy w czarnej dupie. I chociaż to nie my dzielimy się dwa plemiona tylko żydzi na tych biednych i możnych tego świata, to jednak na palcach jednej ręki można się doliczyć wśród nich wszystkich tych sprawiedliwych. A hasła Narodowców typu „Biała Europa” czy „Polska dla Polaków” to tylko marzenie ach senne.

Gerda.
O mnie Gerda.

...to nieprawda, że przyszliśmy żyć na ziemi ......................wpadliśmy sobie zapalić....................................... WSPIERAJ LICEUM DLA MŁODYCH POLAKÓW ZE WSCHODU: Fundacja Dla Polonii ul. Wałuszewska 48 03-005 Warszawa 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka