Marion Marion
53
BLOG

Godzilla contra Hedora

Marion Marion Polityka Obserwuj notkę 1

Ze zdziwieniem zaobserwowałam brak reakcji salonowiczów na pokłosie wyświetlenia filmu "Trzech kumpli " . Czyżby nikt nie zauważył tego co się wydarzyło ? A może to skutek pojawienia się wiadomej książki.

Otóż TVN  ostro wszedł w walkę z wyrocznią III RP czyli gazem .Monisia która jeździła walcem po Gontarczyku  [ wygłaszając przy tym kretyńską tezę ,że Kiszczak  dlatego niszczył dokumenty tw Bolka bo mu było głupio za esbeckie metody -pokażcie mi esbeka któremu jest głupio !]

wzięła w obroty gaz.

 

Monisia przeczołgiwała wyborczą przez kilka dni na okoliczność filmu "Trzech kumpli". Pan redaktor Pacewicz wił się niczym robak nadziany na wędkę [ …aż przyjemnie było patrzeć  ;-) ]

 

Ale nie o to chodzi. Ja tu dostrzegam walkę dwóch gigantów ,  które uzurpują sobie prawo do kreowania  świadomości społecznej milionów Polaków . Na naszych oczach chwieje się  i upada kolos na glinianych nogach - wyrocznia  którą przez okres III RP była gazeta wyborcza . Traci znaczenie , czytelników , siłę oddziaływania .

Ale na jej miejsce podnosi się nowa hydra , hydra wielogłowa  z większą możliwością oddziaływania - bo multimedialna , docierająca do większej ilości odbiorców .

 

Nie bez znaczenia jest fakt ,że stawka jest bardzo duża …..już niedługo zacznie się cyfryzacja telewizji .

Wyborcza miała ochotę na stację telewizyjną , przecież o to była afera Rywina . Zmarginalizowana nie będzie miała siły przebicia żeby stać się konkurencją dla koncernu medialnego TVN .A to ,że TVN ma ochotę stać się monopolistą widać po działaniu wobec TV PLUS czy TVP.

 

Tak więc dostrzegam drugie dno w wyświetleniu tego filmu , TVN nigdy nie był zainteresowany  tworzeniem programów "misyjnych" , ale wyświetlenie tego filmu przynosi mu wymierne korzyści.

Osłabi konkurenta .

 

Marion
O mnie Marion

Zoologiczna antykomunistka , szalona zwolenniczka lustracji mailto:gertruda@op.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka