0 obserwujących
21 notek
16k odsłon
  889   0

Platforma Obywatelska wstrzymuje Referendum

Dziś, 22 września, na sesji Rady Miasta Krakowa radni popierajacy działania Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Referendalnej, wspierani przez PiS próbowali wprowadzić pod obrady uchwałę w sprawie Referendum. W założeniu miałoby sie ono odbyć równocześnie z wyborami samorządowymi. Niestety, próba została zablokowana przez radnych PO, którzy do odrzucenia tej obywatelskiej inicjatywy zostali jak się dowiedziałem, zobligowani dyscypliną klubową. Platformie nie podobały się pytania referendalne. Oczywiście pytania można zmodyfikować wprowadzając poprawki, ale do tego należy ją wprowadzić pod obrady.

Uchwałę wprowadzimy trybem zwykłym, czyli będzie jej pierwsze czytanie na sesji za 2 tygodnie. Wydaje się, że to gra na zwłokę ze strony PO, aby doprowadzić do sytuacji gdy ze wzgedu na krótki czas do wyborów, przeprowadzenie referendum nie będzie możliwe.

Tu mozna zobaczyć jak, kto głosował:http://krakowrazem.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=182:referendum-wstrzymane&catid=75:partycypacja&Itemid=115

Mirosław Gilarski, radny Rady Miasta Krakowa

 

Pytanie referendalne zawarte w projekcie uchwały

Jeśli projekt uchwały zostanie uchwalony przez Radę Miasta bez poprawek, to w dniu wyborów samorządowych mieszkańcom Krakowa zostaną postawione w referendum następujące pytania:

1. Czy jesteś za oparciem rozwoju miasta na misji "Kraków stolica polskiej pamięci i tożsamości"?

2. Czy jesteś za znaczącym wzrostem kompetencji rad i zarządów dzielnic w zakresie zagospodarowania przestrzenią, rozdziału środków i wykonywania zadań budżetowych?

3. Czy jesteś za zakazem wprowadzania inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z ochroną zieleni na terenach określonych jako zieleń publiczna, zieleń leśna i system zieleni i parków rzecznych w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Krakowa?

4. Czy jesteś za zachowaniem niezabudowanej zieleni na Zakrzówku w granicach istniejącego parku krajobrazowego i stworzenia na tym obszarze parku miejskiego?

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale