Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90
9432
BLOG

Media szkalują Polaków oraz promują związki mieszane Polek i obcokrajowców

Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90 Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Telewizja Polsat właśnie rozpoczęła emisję nowego programu o mieszanych związkach. Przedstawiane będą tylko historie miłosne polskich kobiet i cudzoziemców. Ta sama telewizja od lat emituje inny program w którym utrwala tendencyjnie wizerunek samotnych polskich mężczyzn na marginesie skrajnej patologii.

Od wielu lat można zaobserwować w mediach polskojęzycznych tendencje do promowania związków mieszanych wśród polskich kobiet. Polki o wiele częściej wchodzą w związki mieszane niż Polacy licząc statystyki małżeństw binacjonalnych zawartych przez obywateli Polski z cudzoziemcami zawarte w kraju i zagranicą. Na każde jedno małżeństwo Polaka i cudzoziemki przypadają przeciętnie aż trzy takie małżeństwa Polek i cudzoziemców. Takie informacje zawarte są w artykułach naukowych badających to zjawisko [1]. Dysproporcja ta doprowadziła do sytuacji w której obecnie w Polsce brakuje ponad miliona kobiet wśród rejestru osób wolnego stanu cywilnego gdyż Polacy siłą rzeczy tracili potencjalne partnerki. Dużą zasługę mają w tym media które właśnie od lat promują związki Polek i obcokrajowców.

image


Na największych polskich informacyjnych portalach internetowych typu Onet czy Wirtualna Polska, które mają specjalne działy dedykowane dla kobiet już od dawna pojawiają się artykuły promujące związki Polek i obcokrajowców na przemian z artykułami o złych polskich mężczyznach nieudacznikach. Możemy w nich wyczytać że Polacy są słabi w łóżku, podczas gdy na przykład Hiszpanie potrafią doprowadzać do wielokrotnych orgazmów. Możemy się dowiedzieć że Polacy to skąpcy, kiedy z Turkami to jest życie na bogato. Czytamy że Polacy niepotrafią uwodzić czy podrywać kobiet, kiedy mężczyźni z Afryki wiedzą co i jak.  Natomiast Polacy nie mogą krytykować polskich kobiet i chwalić naszych wschodnich sąsiadek czy Azjatek bo wtedy to jest atak na Polki i przejaw mizoginistycznego szowinizmu.

image

image

image

image

image
image

image

image

Media zarówno te duże jak i mniejsze zalewają nas artykułami o wielkiej miłości Polek i obcokrajowców. Tak jakby wszystkich miało interesować że jakaś Polka ma męża z zagranicy a my mamy temu przyklaskiwać. Przecież nawet gdy emerytka wiąże się z dwa razy młodszym Pakistańczykiem to musi być "prawdziwa miłość".

image

image

image

image

image


Jednak gdy chodzi o związki Polaków i cudzoziemek to media potrafią wręcz szczuć na polskich mężczyzn że ośmielili się lub mają chęć związać z cudzoziemkami zamiast przedstawicielkami pełnych witaminy "kobiet najpiękniejszych na świecie". Przykładowo Ukrainki rzekomo wiążą się z Polakami tylko dla pieniędzy. W obrzydliwy sposób zarzucano także Polakom że wykorzystują uchodźczynie z Ukrainy chociaż grupy randkowe na facebooku istniały długo przed wojną.
image

image

image

image

image

Telewizja Polsat wchodzi jednak na nowy poziom gdyż przekaz telewizyjny trafi już do większej liczby odbiorców niż artykuły w internecie. Polsat kilka lat temu rozpoczął tendencyjny program pod tytułem "Chłopaki do wzięcia", który wybiórczo przedstawia mężczyzn z mniejszych miejscowości. W programie pokazywani są niemal sami dziwacy i alkoholicy co sprawia wrażenie że nie ma normalnych mężczyzn na polskiej prowincji i kobiety nie mają tam czego szukać. Nie ma tam przeciętnych polskich mężczyzn, którzy normalnie pracują i żyją. Program miał w założeniu przedstawiać problem braku kobiet w mniejszych miejscowościach a zamienił się w serial o życiowych nieudacznikach.Natomiast program o Polkach i obcokrajowcach to będą już zalety i superlatywy. Skoro promowane będą zachowania typu "spakowałam się dla niego w ciągu 24h" to polskie kobiety znowu usłyszą to co media mówią do nich od lat: brać obcokrajowców bo z Polakiem to nie życie. 

 

Źródła:

[1] https://www.mdpi.com/2673-9461/2/2/4

Pokolenie lat 90' przez Polskę stracone. Połowa na emigracji, połowa w kraju ale bez szans na własne mieszkanie czy dom. Stłumieni przez liczniejsze starsze pokolenia nie mamy za wiele do powiedzenia w społeczeństwie. Będziemy jednymi z ostatnich którzy w znakomitej większości urodzili się jako rodowici Polacy. Nie liczcie jednak że będzie jak wcześniej. W większości nie założymy rodzin i nie będziemy mieli dzieci. Warunki życia w tym kraju nam na to nie pozwalają. Zastąpią nas po prostu w przyszłości inne narody, a my i nasze problemy będziemy tylko wspomnieniem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo