Głos pokolenia 90
Chociaż chcieliśmy żyć to nigdy nie mieliśmy okazji...
29 obserwujących
103 notki
587k odsłon
  9021   5

Media szkalują Polaków oraz promują związki mieszane Polek i obcokrajowców

Telewizja Polsat właśnie rozpoczęła emisję nowego programu o mieszanych związkach. Przedstawiane będą tylko historie miłosne polskich kobiet i cudzoziemców. Ta sama telewizja od lat emituje inny program w którym utrwala tendencyjnie wizerunek samotnych polskich mężczyzn na marginesie skrajnej patologii.

Od wielu lat można zaobserwować w mediach polskojęzycznych tendencje do promowania związków mieszanych wśród polskich kobiet. Polki o wiele częściej wchodzą w związki mieszane niż Polacy licząc statystyki małżeństw binacjonalnych zawartych przez obywateli Polski z cudzoziemcami zawarte w kraju i zagranicą. Na każde jedno małżeństwo Polaka i cudzoziemki przypadają przeciętnie aż trzy takie małżeństwa Polek i cudzoziemców. Takie informacje zawarte są w artykułach naukowych badających to zjawisko [1]. Dysproporcja ta doprowadziła do sytuacji w której obecnie w Polsce brakuje ponad miliona kobiet wśród rejestru osób wolnego stanu cywilnego gdyż Polacy siłą rzeczy tracili potencjalne partnerki. Dużą zasługę mają w tym media które właśnie od lat promują związki Polek i obcokrajowców.

image


Na największych polskich informacyjnych portalach internetowych typu Onet czy Wirtualna Polska, które mają specjalne działy dedykowane dla kobiet już od dawna pojawiają się artykuły promujące związki Polek i obcokrajowców na przemian z artykułami o złych polskich mężczyznach nieudacznikach. Możemy w nich wyczytać że Polacy są słabi w łóżku, podczas gdy na przykład Hiszpanie potrafią doprowadzać do wielokrotnych orgazmów. Możemy się dowiedzieć że Polacy to skąpcy, kiedy z Turkami to jest życie na bogato. Czytamy że Polacy niepotrafią uwodzić czy podrywać kobiet, kiedy mężczyźni z Afryki wiedzą co i jak.  Natomiast Polacy nie mogą krytykować polskich kobiet i chwalić naszych wschodnich sąsiadek czy Azjatek bo wtedy to jest atak na Polki i przejaw mizoginistycznego szowinizmu.

image

image

image

image

image
image

image

image

Media zarówno te duże jak i mniejsze zalewają nas artykułami o wielkiej miłości Polek i obcokrajowców. Tak jakby wszystkich miało interesować że jakaś Polka ma męża z zagranicy a my mamy temu przyklaskiwać. Przecież nawet gdy emerytka wiąże się z dwa razy młodszym Pakistańczykiem to musi być "prawdziwa miłość".

image

image

image

image

image


Jednak gdy chodzi o związki Polaków i cudzoziemek to media potrafią wręcz szczuć na polskich mężczyzn że ośmielili się lub mają chęć związać z cudzoziemkami zamiast przedstawicielkami pełnych witaminy "kobiet najpiękniejszych na świecie". Przykładowo Ukrainki rzekomo wiążą się z Polakami tylko dla pieniędzy. W obrzydliwy sposób zarzucano także Polakom że wykorzystują uchodźczynie z Ukrainy chociaż grupy randkowe na facebooku istniały długo przed wojną.
image

image

image

image

image

Telewizja Polsat wchodzi jednak na nowy poziom gdyż przekaz telewizyjny trafi już do większej liczby odbiorców niż artykuły w internecie. Polsat kilka lat temu rozpoczął tendencyjny program pod tytułem "Chłopaki do wzięcia", który wybiórczo przedstawia mężczyzn z mniejszych miejscowości. W programie pokazywani są niemal sami dziwacy i alkoholicy co sprawia wrażenie że nie ma normalnych mężczyzn na polskiej prowincji i kobiety nie mają tam czego szukać. Nie ma tam przeciętnych polskich mężczyzn, którzy normalnie pracują i żyją. Program miał w założeniu przedstawiać problem braku kobiet w mniejszych miejscowościach a zamienił się w serial o życiowych nieudacznikach.Natomiast program o Polkach i obcokrajowcach to będą już zalety i superlatywy. Skoro promowane będą zachowania typu "spakowałam się dla niego w ciągu 24h" to polskie kobiety znowu usłyszą to co media mówią do nich od lat: brać obcokrajowców bo z Polakiem to nie życie. 

 

Źródła:

[1] https://www.mdpi.com/2673-9461/2/2/4

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo