21 obserwujących
222 notki
129k odsłon
  510   0

WIELKI CZŁOWIEK w bramce - PIOTR WYSZOMIRSKI

Piotr Wyszomirski - Wzruszający wywiad - po meczu z Niemcami RIO 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=hGgow-jtyNQ   Autor : Polski Sport

Piłka ręczna to jedna z najbrutalniejszych gier zespołowych. Zawodnicy muszą być odporni fizycznie i mentalnie, niebywale szybcy i zwrotni. Prawdziwi twardziele....twardzi i wspaniali. Nasz bramkarz zasłużył na podziw nie tylko jako skuteczny zawodnik ale jako wspaniały człowiek.

Na swoim Facebooku do Chorwatki, Blanki Vlasic przed finałami skoku wzwyż  pań i przed meczem Polaków z Niemcami o brązowy medal pisał między innymi tak:

"Blanka dzisiaj o 20.30 czasu brazylijskiego, startuje w finale skoku wzwyż, powiedziałem że pomodlę się za nią, a ona na to: proszę zrób to. No to do dzieła Blanka! Po medal! Sva Mu slava i hvala  PS. Ja proszę o modlitwę za jutrzejszy mecz z Niemcami o trzecie miejsce!"

https://www.facebook.com/PiotrWyszomirskiOfficial/posts/1245773115455404:0

Niestety Polacy przegrali 25:31, Blanka zdobyła brąz.

"Bramkarz naszych szczypiornistów, Piotr Wyszomirski nie mógł ukryć łez po porażce w niedzielnym meczu o olimpijski brąz z drużyną niemiecką. Przyznał, że dźwiga krzyż.

Wyszomirski przez pierwsze sekundy usiłował spokojnie odpowiadać na pytania dziennikarza TVP, który rozmawiał z nim po meczu z Niemcami o trzecie miejsce w turnieju piłki ręcznej na igrzyskach w Rio. Jednak po chwili bramkarz wzruszył się i nie mógł ukryć łez.

Bramkarz wyznał, że dźwiga krzyż. Zacytował słowa Marka Piotrowskiego, znanego polskiego kick-boksera, które odwołują się wprost do Ewangelii.

Przychodzi w życiu człowieka czas, kiedy dźwiga krzyż naciągnięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami, brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż go przygniata, ciężko jest wtedy wstać. Ale ja ci mówię, wstań i walcz– powiedział Wyszomirski.

Wyszomirski odniósł się do przegranego z Danią półfinału. - Niektórzy mówili, że otrzymaliśmy dwie szanse na medal. Ale to nieprawda. Mieliśmy tylko jedną - stwierdził. Bramkarz popisał się wieloma fantastycznymi interwencjami. Obronił między innymi rzut karny. Niemcy pokonali ostatecznie Polaków 25-31, a przez większą część meczów dominowali. I to nasi zachodni sąsiedzi zostaną Komentatorzy w studio TVP przypomnieli, że Piotr Wyszomirski jest głęboko wierzącym człowiekiem. Przed meczem z Niemcami bramkarza apelował do kibiców, by pomodlili się w intencji reprezentacji.

http://www.pch24.pl/poruszajace-wyznanie-bohatera-naszych-szczypiornistow--dzisiaj-dzwigam-swoj-krzyz,45437,i.html

Czy Piotr Wyszomirski był najlepszym polskim zawodnikiem w meczu z Niemcami?

                                                  Tak 96%   Nie 4%

"Robił, co mógł, by utrzymywać naszą reprezentację w grze do ostatnich sekund. Bronił z dobrą, 35-procentową skutecznością, odbijając aż 16 piłek. Należy zaznaczyć, że w wielu sytuacjach był zdany wyłącznie na siebie. Obrońcy za bardzo mu tym razem nie pomogli. Mimo to, podobnie jak w meczach z Chorwacją i Danią, był najlepszym polskim zawodnikiem."

http://sportowefakty.wp.pl/rio-2016/624612/rio-2016-polska-niemcy-oceny-wp-sportowefakty-wyszomirski-dwoil-sie-i-troil-ale-

Wspaniały bramkarz, wspaniały człowiek.

Drużyna, on nie zdobył medalu ale zdobył serca wielu....

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport