Źródło: zrzut ekranu
Źródło: zrzut ekranu
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
2981
BLOG

Zrzutka na pomnik Stefana Bandery

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Rozmaitości Obserwuj notkę 17

 Ktoś na portalu zrzutka.pl ogłosił zbiórkę pt.: „Buduj pomnik Stepana Bandery”: https://zrzutka.pl/x6pjvj

„Stefan Bandera to nacjonalista ukraiński i zbrodniarz wojenny, który wydał rozkaz brutalnego mordowania Polaków na Wołyniu. Apeluje do portalu Zrzutka.pl o usunięcie tej zrzutki jak i wysłanie zawiadomienia do prokuratury o gloryfikacji tego zbrodniarza przez autora zbiórki” napisał w komentarzu pod zrzutką Bartosz Grzadkowski.

Taka akcja, w obliczu ostatnich wydarzeń, wygląda na (rosyjską?) prowokację. Zbiórkę ogłosił „Komitet Budowy Pomników Bohaterów Narodowych Ukrainy”, który na zrzutkę dołączył 28 września 2023, jednak to dopiera pierwsza jego akcja na zrzutce.pl., a sam użytkownik ma być „weryfikowany przelewem, dowodem osobistym, dokumentami firmowymi / organizacyjnymi”.

Co więcej, taka organizacja jak „Komitet Budowy Pomników Bohaterów Narodowych Ukrainy” istnieje, a jej dane pokazują się po wrzuceniu jej nazwy do wyszukiwarki Google, ale wątpię, by była to ta sama organizacja. Oczywiście sprawa jest do sprawdzenia przez odpowiednie służby.

Zresztą, to nie musi być rosyjska prowokacja. Tekst zachęcający do zrzutki jest proukraiński napisany prawidłową polszczyzną. Przecież w Posce mamy wielu, nie chcę powiedzieć rosyjskich patriotów, ale osoby o wyraźnie prorosyjskich predyspozycjach. Ta zrzutka to fakenews.


image


Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości