20 obserwujących
580 notek
770k odsłon
1555 odsłon

Przepraszam kardynała Gulbinowicza, wobec którego zarzuty mogą być fałszywe

Foto ekranu: Romuald Kałwa
Foto ekranu: Romuald Kałwa
Wykop Skomentuj13

Chyba muszę przeprosić kardynała Gulbinowicza. Nie. Nikt mnie do tego nie zmusza. Wiem, że dziennikarze, publicyści i felietoniści, a szczególnie blogerzy, zazwyczaj nie przyznają się sami do błędu. Dlatego ja się przyznaję, tu i teraz: przepraszam za swój artykuł opublikowany na Salonie24 o godz. 11:04 pt.: "Kardynał Gulbinowicz oskarżony o molestowanie!".

W swoim pierwszym tekście uwierzyłem w zarzuty, że kardynał w 1989 r. miał dokonywać molestowania. Zarzuty wobec 95-letniego kardynała wysuwa Karol Chum – pisarz i poeta – który w tamtym czasie, jako 15-latek, uczęszczał do niższego seminarium duchownego.

Bardzo łatwo znalazłem stronę oskarżyciela, który, gdy mieszkał w Wielkiej Brytanii, poszukiwał innych mężczyzn do celów, że tak powiem: „miłosnych”: https://friends.bham.pl/CHUM/ (zrzut ekranu: zdjęcie główne)

Nie dajmy się zwariować, że każdy ksiądz, czy biskup, to homoseksualista i pedofil. Wpisując w wyszukiwarkę nazwisko „Karol Chum” znalazłem stronę, dzięki której zrozumiałem, że człowiek ten poszukuje taniej reklamy.

Karol Chum naprawdę nazywa się Przemysław Kowalczyk. Mieszka w Warszawie, i jak widzimy na zrzucie strony, jest informatykiem - podobnie jak Jerzy Waldorf - "znawcą urody męskiej" - homoseksualistą. W życiu nie przypuszczałem, że „literat i poeta” może dokonywać tyle błędów ortograficznych i pisać tak niestylistycznie:

Nazywam się Karol Chum. Jestem literatą i poetą. Jeżeli będziesz miał okazję, zrozumiesz jaki jest mój cel, gdy zajrzysz na Facebooka i odszukasz mnie na profilu prywatnym lub na stronie z Poezją Chuma. Zrozumiesz także, jak ważna jest dla mnie poezja i jak wielu ludzi interesuje się nią, czyta, a także jak wiele osób chciało by, abym w końcu wydał drukiem swoją książkę.

Jestem autorem tysięcy tekstów, wierszy. Mam setki fanów, zarówno pośród zwykłych szarych Kowalskich, jak i tych którym sztuka nie jest obca.

Chciałbym wydać książkę niezwykłą, w której znajdą się nie tylko wiersze, ale i myśli, jakie towarzyszą moim Czytelnikom od 8 lat na profilu. Każdy egzemplarz będzie zawierać przynajmniej jeden utwór napisany odręcznie dla mojego Czytelnika, niejako symbol manustkryptu z drukiem.

Chcę wydać 1000 egzemplarzy i wiem, że spotka się moja ksiażka z dużym zainteresowaniem.

Zapraszam Cię na mój profil prywatny: https://www.facebook.com/karolchum

A także na stronę z poezją Chuma: https://www.facebook.com/Poezja.Chuma

Poznasz nie tylko moją twórczość, ale ciekawe życie. Ufam również, że jesteś osobą tolerancyjną. Dziękuję za każdą okazaną mi złotówkę.

Komentarz: brak przecinków, spójników,

KAROL CHUM.

https://pomagam.pl/karolchum

Zrozumiałem, że ten niewstydzący się swojej orientacji homoseksualista, do czego ma, jako wolny człowiek, prawo, poszukuje taniej reklamy i pieniędzy, których jak dotąd nikt nie wpłacił. Czasem jednak wściekłość i poczucie niesprawiedliwości biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Ja Panie Karolu jestem osoba tolerancyjną, ale nie wobec kłamstwa.

Romuald Kałwa

Na zdjęciu poniżej: Karol Chum/Przemysław Kowalczyk 

Źródło: domena publiczna

 image

image

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo