22 obserwujących
653 notki
879k odsłon
2279 odsłon

Agencja Wywiadu szuka pracowników - ciekawe ogłoszenia

Wykop Skomentuj33

Farmy ruskich (i nie tylko) trolii, nie będą miały w Polsce łatwej pracy.

Gdy usłyszałem o akcji poszukiwania pracowników do Agencji Wywiadu, pomyślałem, że szukają „Szpiegów takich jak my”, czyli naiwnych młodych ludzi do odwrócenia uwagi od działań prawdziwych szpiegów, jak wspomnianych dwóch panów z tej świetnej szpiegowskiej komedii.

Wynikało to z tego, że zawsze i wszędzie słyszałem, że to służby wywiadowcze wybierają, kogo chcą zatrudnić. Na szczęście sprawa wygląda zupełnie inaczej, i co więcej, wieści są pozytywne! Agencja Wywiadu szuka, a owszem, ale raczej „dziewczyny z tatuażem” – która była świetną hakerką pozyskującą informacje.

Na stronie Agencji wywiadu kliknij tutaj znajdziemy opis poszukiwanych osób na stanowiska cywilne, które dają do myślenia, że w polskim wywiadzie następuje wreszcie prawdziwa rewolucja. 

Poszukiwani są przede wszystkim informatycy, co oznacza, że w Polsce powstaje wreszcie tzw. wywiad cybernetyczny/ informatyczny, polegający na pozyskiwaniu, gromadzeniu, przetwarzaniu i analizowaniu informacji zdobytych informacji droga elektroniczną, oraz, jak można się domyślać, drogą elektromagnetyczną.

Najciekawsze stanowiska to pentester, który jest jednocześnie hakerem i antyhakerem jednocześnie, zdobywającym informacje, zabezpieczającym systemy informatyczne i zarazem je łamiącym. Kimś takim była Liz Salander z filmu „Dziewczyna z tatuażem”.

Innym tajemniczo brzmiącym zawodem jest rewerser. Praca rewersera polega na tzw. inżynierii wstecznej, czyli „programowaniu od tyłu”. Normalnie jak informatycy do czegoś przystępują, to kolejność działań wygląda: koncept – projektowanie – kodowanie. Tu to wygląda odwrotnie. Działania zaczynają się od odkodowywania gotowego już programu, co poprzedza badanie i analiza danego programu komputerowego.

Innymi słowy, rewerser będzie zajmował się zabezpieczeń przed działaniami określonych programów komputerowych funkcjonujących w sieci.


Podsumowując, w Agencji Wywiadu szykuje się prawdziwa rewolucja i przebudowa – dosłownie. Poszukiwani są stolarze, hydraulicy i elektrycy. Jest tylko jeden problem – niskie pensje. Poszukiwani są prawdziwi fachowcy, a pensja proponowana na stronie Agencji Wywiadu to 4500 – 5000 zł netto.

Prywatne firmy takim informatykom zaoferują znacznie więcej.

Poniżej lista zawodów pracowników cywilnych poszukiwanych przez AW:

Infografik

Programista C NET

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT

Infobroker (researcher)

Informatyk - programista aplikacji internetowych

Inżynier ds. analizy i kontroli jakości łączy telekomunikacyjnych

Informatyk: programista Big Data

Specjalista/programista technologii mobilnych

Inżynier przetwarzania danych

Specjalista ds. e-marketingu i PR

Tłumacz języka rosyjskiego

Pentester

Tłumacz języka angielskiego

Rewerser

Informatyk/Analityk

Informatyk

Informatyk: inżynier sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego

Inżynier budownictwa (specjalizacja: elektryka, elektroenergetyka)

Inżynier budownictwa (specjalizacja: ciepłownictwo, gazownictwo)

Korektor/Redaktor tekstów

Pracownik administracyjny/kancelaria

Inżynier pożarnictwa

Hydraulik

Ślusarz

Stolarz

Sekretarka

Pracownik warsztatu ogólnobudowlanego

Pracownik administracyjny

Malarz

Kierowca

ElektrykWykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo