22 obserwujących
635 notek
856k odsłon
103 odsłony

172 mln zł kary na spółkę Engie Energy za brak woli współpracy w sprawie NordStream2

Wykop Skomentuj1

Brawo! Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył dzisiaj najwyższą karę dla spółki w swojej historii. To efekt dochodzenia ws. potencjalnej zmowy przy realizacji projektu Nord Stream 2.

Prezes #UOKiK Marek Niechciał/l

- Nałożyliśmy na spółkę Engie Energy karę 172 mln zł za uporczywe i bezpodstawne odmawianie nam przekazania żądanych dokumentów. Sprawa dotyczy postępowania przeciwko podmiotom odpowiedzialnym za budowę gazociągu #NordStream2 - czytamy na oficjalny profilu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Twitterze.

image

Źródło: https://twitter.com/UOKiKgovPL


Spółka Engie Energie jest jedną z firm odpowiedzialnych za budowę gazociągu NordStream2. To najwyższa kara w historii Urzędu.


Na stronie spółki czytamy: 

"Jesteśmy międzynarodową grupą zajmującą się energią i usługami. Koncentrujemy się na trzech głównych obszarach działalności: wytwarzaniu energii niskoemisyjnej, sieciach przesyłowych i usługach dla klientów. Kierując się naszą ambicją, aby przyczynić się do harmonijnego rozwoju, podejmujemy ważne globalne wyzwania, takie jak zapobieganie globalnemu ociepleniu czy też walka z ubóstwem energetycznym.

Przedsiębiorstwom, społecznościom oraz klientom indywidualnym oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji i wykorzystania energii, jak również rozwiązania podnoszące jakość codziennego życia poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych".

Źródło: https://engie-polska.pl 

Spółka chronicznie nie udzielała informacji i bedpodstawnie odmawianie przekazywania żądanych dokumentów (a wiec ignorowała poslkie państwo) ws. Nord Stream 2. Tak wysoka kara m być efektem postępowania prowadzonego przeciw Gazpromowi i pięciu międzynarodowym podmiotom odpowiedzialnym za finansowanie gazociągu Nord Stream 2.  


Komentarz: to dobra wiadomość. Czyżby po wyborach rząd brał za rogi poważne siły o międzynarodowym znaczeniu? 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka