Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
155 obserwujących
1933 notki
2440k odsłon
  1844   3

Państwo pandemiczne

       Tomasz Gabiś napisał kiedyś kontrowersyjny: „Raport o AIDS”. Można uznać, że jest to naukowy bełkot propagujący teorię spiskową. Ale nawet jeśli podane tam fakty wspierają fałszywe tezy, to warto poznać to co tam jest napisane, bo być może obecna epidemia to potwierdzenie pewnych stawianych przez Gabisia lematów, które służyły mu do udowodnienia tez dotyczących AIDS, ale dziś pozwolą nam zrozumieć dlaczego wiele państw tak głupio walczy z epidemią koronawirusa. Głupio dla nas, ale może bardzo mądrze z perspektywy państw, urzędników, rządów i będących z nimi w symbiozie korporacji.

       Gabiś swoim raportem upowszechnił pojęcie: „Państwo terapeutyczne”. Można to nazwać inaczej: „Państwo farmaceutyczne”, czy „Państwo pandemiczne”. Jak zawał, tak zawał, ale istotne jest to, że kwestie medyczne, epidemiologiczne, dotyczące służby zdrowia etc. są w dzisiejszym świecie cholernie upolitycznione. Mamy pandemię i ona się z polityką miesza na maksa.

       Obecna pandemia dotyka wszystkich państw na świecie, tak jak wojny światowe. Z tą pandemią nie walczą głównie lekarze, ale urzędnicy. Lekarze są za ciency - mogą coś zalecić, mogą coś wskazać, mogą doradzić, mogą przepisać. Dziś z pandemią walczą urzędnicy, którzy stosują przemoc - zakazują, zmuszają, zabraniają - pod groźbą kary.

       Powszechnie stosowana walka z koronawirusem to nie dobrowolne leczenie, nie szczepienie tych, którzy tego chcą - to zakazywanie i ograniczanie, to działania przemocowe, to uruchamianie policji, to zastraszanie i terroryzowanie ludności podległej państwu. Służba zdrowia nie wykaże się tak jak resorty siłowe. Gdy ktoś umrze z powodu wirusa, to jest to śmierć naturalna, ale każdy pojedynczy, samotny człowiek złapany w lesie, to będzie zasługa władzy w walce z pandemią. Gdy będzie uciekał, lub walczył, to w końcu go zabiją. Władza więcej ludzi zabije niż uratuje i tak to przedstawi byśmy ją kochali za to.

       To następny etap w rozwoju totalitaryzmu. Socjalizm, komunizm, socjaldemokracja, farmakracja - to kolejne etapy dążące do tego by nas hodować jak bydło, by nas spacyfikować i wykorzystać.

       Może naruszę prawa autorskie, może wywalą mi tę notkę, ale trudno, mam kopię i będę to gdzie indziej publikować. Myślę, że Tomasz Gabiś nie będzie miał mi tego za złe. Polecam jego genialną książke: "Gry Imperialne". Poniżej jego bardzo aktualna dziś analiza, którą zrobił ponad 10 lat temu. Polecam czytać to tak, by zamieniać w myśli „AIDS” na „COVID-19”, a „HIV” na „SARS-CoV-2”

       Dla państw, i żyjących z nimi w symbiozie koncernów farmaceutycznych, największą zakałą jest to, że znalazł się tani lek całkowicie zwalczający tę nową chorobę: Koniec pandemii. To psuje im całkowicie ich plany, dlatego teraz cała ich siła pójdzie w to, by zdyskredytować informacje o tych lekach. To nie wirusy biologiczne zagrażają ludzkości, to państwa są najgroźniejszymi destruktorami społecznymi!

Grzegorz GPS Świderski

Jest darmowy i powszechny test na obecność koronawirusa! <- poprzednia notka  

następna notka -> Tysiąc Liechtenstein'ów w walce z pandemią

Tagi: #gps65, #Pandemia, #Koronawirus, #Państwo

(…)

4.7. Państwo terapeutyczne i farmakracja

Kwestii AIDS nie można traktować w oderwaniu od tego, co za Thomasem Szaszem, bywa nazywane „państwem terapeutycznym”, czyli takiego systemu państwowych i związanych z państwem instytucji, które swoją legitymizację czerpią z zapewniania obywatelom zdrowia, a co za tym idzie zainteresowane są w medykalizacji coraz szerszej sfery ludzkiego życia – im więcej zachowań, stanów medycznych, dolegliwości uznanych zostanie za chorobę, tym większe możliwości działania i rozbudowy swoich wpływów i władzy mają aparaty zajmujące się zdrowiem. Używanie narkotyków, palenie papierosów, nadmierne jedzenie, kradzieże w sklepach (kleptomania), zachowania seksualne, uprzedzenia rasowe, nieśmiałość, samobójstwo, narodziny, starość, śmierć – praktycznie wszystko może zostać uznane za chorobę albo symptom choroby. Pojawiają się nowe choroby jak syndrom chronicznego zmęczenia, fobia socjalna, małe piersi u kobiet, dysfunkcjonalność seksualna, łysienie, nowe choroby dziecięce, jak „nadpobudliwość” czy deficyt uwagi.

W państwie terapeutycznym, którego początek w USA Thomas Szasz wiąże z medykalizacją narodzin w postaci motywowanego względami higienicznymi obrzezania męskich noworodków, politycy i urzędnicy w kitlach naukowców definiują, co jest chorobą i co należy robić, żeby ją „zwalczyć”. Jak pisał Sheldon Richman w swoim artykule Zdrowie jest zdrowiem rządu, współczesna władza opiera się na „doktrynie, że wszystkie problemy są problemami zdrowotnymi i wszystkie problemy zdrowotne są sprawą rządu”. Narasta polityzacja zdrowia, medykalizacja polityki i problemów społecznych, państwo wykazuje wielkie zainteresowanie koncepcjami choroby i zdrowia, aparat państwowy przejmuje odpowiedzialność za zdrowie obywateli.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości