Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
155 obserwujących
1932 notki
2439k odsłon
  345   7

Wojna to skutek waszej akceptacji

Kradzież jest nielegalna i tak samo nielegalne jest planowanie kradzieży. Organizacja, która planuje włamania, oszustwa czy napady grabieżcze i w tym celu szkoli dzieci, powinna być nielegalna. I tak samo nielegalna powinna być każda organizacja, która współpracuje z tymi bandytami!

       Z tego powodu nielegalne powinno być też państwo, które za zebrane przemocą fundusze zajmuje się czymkolwiek, co nie jest polityką zagraniczną albo tworzeniem i egzekwowaniem prawa karnego. Organizowanie służby zdrowia, edukacji czy ubezpieczeń społecznych przez aparat przemocy, który utrzymuje się ze środków odebranych ludziom siłą, powinno być zakazane w prawie karnym, bo w tych dziedzinach przemoc nie jest potrzebna. Leczenie, uczenie czy zabezpieczanie się na starość nie wymaga stosowania siły.

       Przemoc potrzebna jest tylko i wyłącznie do tego, by wyeliminować inną przemoc. Przemoc jest nielegalna, ale tylko jako inicjowanie aktów przemocy - w obronie przemoc powinna być legalna.

       Polityka zagraniczna oraz tworzenie i egzekwowanie prawa karnego to eliminowanie przemocy przy użyciu przemocy i to jest słuszne. Użycie przemocy do innych spraw nie jest słuszne i powinno być eliminowane przez aparat przemocy. A tymczasem wszędzie na świecie dzieje się na odwrót - aparat przemocy stosuje przemoc do wszystkiego, w tym do służby zdrowia, edukacji i ubezpieczeń.

       Moim zdaniem każdy kto akceptuje działania grabieżcze swojego państwa, czyli zbieranie haraczu zwanego podatkiem, by nie być hipokrytą, powinien też akceptować działania wojenne Federacji Rosyjskiej. Mordy cywili na Ukrainie to w prostej linii konsekwencja powszechnej zgody na to, by państwo inicjowało akty przemocy wobec niewinnych ludzi. Godzicie się na to, to macie co chcecie. Godząc się na państwo zajmujące się edukacją czy służbą zdrowia, godzicie się więc na wojny i ludobójstwo.

       Jeśli każdemu państwu wolno zainicjować przemoc wobec niewinnych ludzi, którzy nikomu nie szkodzą, nikogo nie atakują, nie oszukują, nikt nie ma do nich o nic pretensji (a taki jest przeciętny podatnik, któremu państwo siłą odbiera jego owoce pracy), to tak samo Rosji wolno napaść na niewinną Ukrainę i okradać mieszkańców. Godzicie się na to by każde państwo mogło inicjować przemoc, to musicie zgodzić się na działania Rosji. Rosja jest typowym, wzorcowym państwem. Macie więc czego chcecie. Wojna to skutek waszych chęci i waszej zgody.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

------------------------------

Każdy z nas jest GMO <- poprzednia notka

następna notka -> Propaganda wojenna. O tym, dlaczego na wojnie wolno kłamać...

------------------------------

Tagi: gps65, przemoc, państwo, wojna, socjalizm

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale