GPS GPS
342
BLOG

INICJOWANIE aktów przemocy

GPS GPS Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

       Gdy piszę, że państwo to terytorialny monopol na przemoc i uznaję to za złe, tłumacząc to dokładniej, to dostaję czasem komentarze, z których wynika, że zostałem źle rozumiany. Mimo że piszę jasno, wyraźnie i wprost, niektórzy rozumieją to na opak. Więc powtarzam to jeszcze raz, pisząc dużymi literami to, na co należy kłaść szczególny nacisk w zdaniu. Może w tej formie będzie to łatwiejsze do zrozumienia.

       Otóż nigdzie w moich notkach nie piszę, że państwo nie powinno posiadać aparatu opresji. Nie piszę, że zła jest przemoc w ogólności. Piszę zawsze bardzo wyraźnie, że złe jest INICJOWANIE aktów przemocy, a przemoc w obronie jest dobra. By się przed przemocą bronić, słuszne jest budowania aparatu opresji, który by to realizował. Moralne państwo to takie, które ma wbudowany mechanizm uniemożliwiający mu INICJOWANIE przemocy, a nie stosowanie przemocy w obronie.

       Policja, wojsko i resorty siłowe są potrzebne, są niezbędne, muszą stosować przemoc - ale mają służyć obronie przed przemocą, a nie do tego, by ją INICJOWAĆ. Aparat opresji, który przemocą zmusza ludzi do zabezpieczania się na starość w zarządzony przez siebie sposób, INICJUJE przemoc wobec ludzi niewinnych, którzy nikomu nie szkodzą, nikogo nie atakują, sami nie stosują przemocy - a więc takie działanie jest niemoralne - taki aparat opresji jest zły. ZUS jest zły i niemoralny.

       Natomiast aparat opresji, który stosuje przemoc wobec bandyty, używa siły w obronie, wobec kogoś, kto sam przemoc ZAINICJOWAŁ, służy do tego, by go złapać, osądzić i ukarać, jest dobry. Policja śledcza jest dobra.

       Sprawiedliwość jest obecnie utopią tylko dlatego, że większość ludzi wierzy w sprawiedliwość socjalistyczną, czyli niesprawiedliwość. To kwestia szkolnej, publicznej edukacji i medialnej państwowej propagandy, że jakoby jest tylko jedna wykluczająca alternatywa: albo chaos i anarchia, albo zamordyzm i wymuszanie siłą poprawnego zachowania, a cała reszta to utopia. To jest nieprawda, bo jest wiele innych możliwości, które pozwalają uniknąć zła obu tych skrajnych i niemoralnych rozwiązań.

       Dobrowolna, pokojowa, wolnorynkowa współpraca ludzi jest możliwa. I tylko taka wywołuje efekt synergiczny. Jest możliwe, by instytucjonalną przemoc stosować tylko w obronie. Uznajemy to za utopię tylko i wyłącznie na skutek systemowej indoktrynacji stosowanej przez obecne państwa – zarażamy się szkodliwymi memami, czyli wirusami umysłu.

       Wiele komentarzy pod moimi notkami jest bardzo dobitnym tego dowodem. Zazwyczaj są one tylko wyrażeniem zasłyszanych opinii. Mało kto potrafi merytorycznie uzasadnić zamordyzm niemoralnego aparatu państwowego, który wspiera. Gdy wolność wygra, to obecny socjalizm będzie uznawany za utopię. Obecnie żyjemy w utopii - ten system nie działa - stąd ciągłe bunty, protesty, niepokoje społeczne i olewanie władzy. Bo władza INICJUJE przemoc wobec ludzi uczciwych, spokojnych, nikomu niewadzących. Zdecydowana większość ustaw i rozporządzeń państwowych to INICJOWANIE przemocy wobec pokojowych działań obywateli. W zasadzie tylko kodeks karny jest ustawą, która broni ludzi przed przemocą.

       Ludzie czują, że coś jest nie tak i dlatego się buntują, ale nie rozumieją istoty zła, która tkwi w państwie. Współczesne państwa są złe, bo są aparatem przemocy mającym terytorialny monopol na stosowanie siły, który w praktyce powoduje, że państwa nagminnie INICJUJĄ akty przemocy wobec ludzi, którzy nikomu nie szkodzą, którzy sami przemocy nie stosują nawet w obronie.

       Państwa są głównymi i najczęstszymi INICJATORAMI aktów przemocy. Zdecydowana większość przemocy, która dotyka ludzi na całym świecie, to przemoc, którą rozpoczyna państwo. Państwa wywołują wojny, zniewalają ludzi i hodują nas jak bydło. Państwowy aparat opresji w małym stopniu służy do obrony ludzi przed przemocą innych, a w dużym stopniu służy do INICJOWANIA przemocy, do działania przemocą wobec pokojowo nastawionych ludzi. Dlatego współczesne państwa są złe. Nie dlatego, że stosują przemoc, ale dlatego, że ją INICJUJĄ!

Grzegorz GPS Świderski

Kto rządzi aparatem przemocy? <- poprzednia notka   

następna notka -> Segregacja medyczna

Tagi: #gps65, #polityka, #państwo, #aparatprzemocy 


GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo