GPS GPS
1040
BLOG

Putin wpadł w pułapkę

GPS GPS Polityka Obserwuj notkę 15
Przez ostatnie dwa miesiące Putin doprowadził do ośmieszenia sił zbrojnych Rosji, do wytrzebienia jej ludzkich zasobów militarnych w znaczącym procencie, do międzynarodowej izolacji Rosji, do osłabienia jej gospodarki na skutek sankcji, do zniszczenia reputacji Rosji jako kraju, z którym można bezpiecznie prowadzić interesy, do ekonomicznego obniżenia poziomu życia mieszkańców, do skłócenia Rosji z sąsiadami.

       Na dodatek Ukraińcom oddało się odstrzelić kilkunastu ruskich generałów.

       Ale to mało - Putin rozpoczął kampanię propagandową oskarżającą Szwedów o to, że są nazistami, co mocno przyczynia się do wstąpienia Szwecji do NATO. Finowie zaczynają budować mur na granicy z Rosją. Rosyjska rzeczniczka dyplomacji ogłasza, że izraelscy najemnicy walczą w neonazistowskim batalionie na Ukrainie. Szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że prezydent Ukrainy tak jak Adolf Hitler ma "żydowską krew", a pomimo to w jego kraju jest występuje nazizm. Ruscy zrażają sobie nawet Żydów!

       Ukraińcy zostali przez ruskich doprowadzeni do takiego poziomu nienawiści, że już na żadne ustępstwa wobec Putina nie pójdą – będą walczyć do upadłego. Skala zniszczeń mienia i infrastruktury oraz ruskiego okrucieństwa czy liczba zamordowanych cywilów jest tak ogromna, że Ukraińcy na żaden kompromis nie są skłonni. Większość żołnierzy ma kogoś bliskiego, kogo ruscy zamordowali, komu zniszczyli dom czy zakład pracy. Oni nie mają dokąd wrócić, więc są zdesperowani. Ukraińska armia jest bardziej zdeterminowana by bić ruskich niż był Azow przed wojną. Tam jest bardzo wielu ochotników na najbardziej straceńcze akcje. Ukraina już nigdy nie będzie ruska.

       Na dodatek prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o "desowietyzacji". Odtąd nie będzie się w ustawodawstwie wspominać o "zwycięstwach Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Radzieckiej", nie będzie chęci wcielania w życie "Leninowskich idei budowy społeczeństwa komunistycznego", nie będzie odesłań do programów, wypracowanych przez partię komunistyczną. Ponadto swoje priorytetowe uprawnienia tracą komsomolcy, komuniści i inni "towarzysze". "Wyczyszczono” niemal 1200 aktów prawnych rządu ZSRR oraz Ukraińskiej SRR.

       Putin nie odnosi żadnych korzyści z tej wojny, nawet w sferze symbolicznej - i dalej brnie w te błędy i straty. To nieuchronnie doprowadzi Rosję do rozpadu. Gdyby nie wojna na Ukrainie, to sowiecki system jeszcze długo niszczył by Rosję i jej okolicę, a tak zdechnie już bezpowrotnie. Putin wbił osinowy kołek w wampirzycę Rosję. Teraz pora, by CIA usadowiła podobnie działającego agenta na czele Chin.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Czas już kręcić filmy o upadku Rosji - czy to fabularny, czy dokumentalny. Kto to zrobi najszybciej, ten najwięcej zarobi.

------------------------------

Duże grzechy i małe grzeszki <- poprzednia notka

następna notka -> Prowokacja służb - mądra czy głupia?

------------------------------

Tagi: gps65, Putin, Rosja, wojna, upadek

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­rian. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, dys­ku­tu­ję, ana­li­zu­ję, teo­re­ty­zu­ję, po­li­ty­ku­ję, pro­wo­ku­ję, spe­ku­lu­ję, fi­lo­zo­fu­ję. Mój ka­nał na YouTu­be: @GrzegorzSwiderski. Mój pro­fil na X: @gps65.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka