GPS GPS
1445
BLOG

Stop ukrainizacji Polski!

GPS GPS Polityka Obserwuj notkę 63
Właśnie przeczytałem broszurę wydaną przez zespół ekspertów Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Brauna. Moim zdaniem przedstawia ona błędne przewidywania.

  Tu jest ta broszura: Stop ukrainizacji Polski

  Ci eksperci prorokują, że ułatwienia w zamieszkaniu Ukraińców w Polsce i uzyskaniu przez nich obywatelstwa spowodują liczne patologie, w tym wynarodowienie Polaków. A zatem zakładają, że żywioł polski, że nasza kultura i język są wielokroć słabsze od ukraińskiej. A zatem należy o naszą kulturę walczyć poprzez tępienie ludzi innych kultur, poprzez jakieś działania biurokratyczne, polityczne, a zatem terrorystyczne. To jest kompletnie zła diagnoza. Moim zdaniem jest na odwrót – Ukraińcy szybko się spolonizują, bo nasza kultura jest silniejsza. Bardzo dobitnie pokazały to czasy rozbiorów i PRL-u – żadne zbrodnie i celowe wynaradawianie nas nie zniszczyły. To jacyś Ukraińcy, którzy tu pokojowo przybędą, nas zniszczą? Niemożliwe.

---------------------------------

Zjednoczenie Polski z Ukrainą <- poprzednia część serii

następna część serii -> Ukraina krajem bałtyckim!

---------------------------------

  Więc ja bym zrobił całkowicie na odwrót – nie tylko utrzymał obecne ułatwienia dla Ukraińców, ale nadał takie same uprawnienia wszystkim ludziom wywodzącym się z naszej cywilizacji, czyli w zasadzie wszystkim Europejczykom spoza UE (bo ci z UE już to mają) – z wyjątkiem Rosjan, których nie należy wpuszczać ze względu na sankcje wojenne. Wszyscy, którzy do nas przyjadą, szybko się spolonizują. Tępić należy tylko dżihadystów – ale to z tego samego powodu co Rosjan – bo toczą z nami wojnę hybrydową. Ale już na przykład Wietnamczyków bym przyjmował tak samo jak Ukraińców, choć oni na pewno będę się dłużej integrować.

  A jeśli diagnoza Brauna jest jednak prawdziwa i żywioł polski jest słabszy niż inne i nawet na własnym terenie ulegniemy wynarodowieniu, to nie ma już dla nas żadnego ratunku – to i tak się stanie bez względu na jakiekolwiek działania władz.

  Jedyne co jest słuszne w tej broszurze, to stwierdzenie, że uchodźcy stanowią dodatkowe, niepotrzebne obciążenie socjalne dla budżetu państwa. To się zgadza. Niemniej dokładnie takim samym obciążeniem są Polacy. Więc jeśli te obciążenia są szkodliwe, to trzeba je znieść dla wszystkich. W ogóle należy zlikwidować pomoc socjalną państwa. Ta pomoc jest szkodliwa, więc gdyby ją znieść tylko dla Ukraińców, a zostawić dla Polaków, to Ukraińców to wzmocni, a Polaków to osłabi. Więc to też jest bez sensu, że szkodliwy i niszczący socjał miałby być tylko dla Polaków.

  Konfederacja i tak nic na to nie poradzi. Rosja w ciągu kilku lat się rozpadnie, Ukraina wygra wojnę, wstąpi do UE i NATO i będziemy się z nimi integrować. To jest proces nie do powstrzymania i jest słuszny, zgodny z polską racją stanu. Więc oczekiwałbym, gdy już się to stanie – czyli pewnie do wyborów parlamentarnych w 2027 – by wszyscy ci eksperci Brauna i on sam, podali się do dymisji i wystąpili z Konfederacji w ramach pokuty za złe diagnozy. O ile Konfederacja dotrwa do tego czasu, bo jeśli oprze swój marketing polityczny o błędne diagnozy, to nie wróżę jej szans nawet w najbliższych wyborach. Z pogardą dla Polaków, z tezami, że nasza kultura jest słaba i łatwo ulega wynarodowieniu, wyborów wygrać się nie da.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

------------------------------

Czasy nadchodzą nowe <- poprzednia notka

następna notka -> Inflacja to zjawisko walutowe! Zawsze wywołuje ją rząd!

------------------------------

Tagi: gps65, uchodźcy, wojna, Ukraina, imigranci, polonizacja, ukrainizacja

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka