Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
153 obserwujących
1899 notek
2408k odsłon
  1773   15

Przekop nie dla żeglarzy!

Uważni czytelnicy mojego bloga wiedzą, że byłem pierwszy, który wpłynął prywatnym jachtem na przekop. Zamierzam też być pierwszy, który go przepłynie. Otwarcie śluzy na przekopie zapowiadane jest od dawna na 17 września.

  To, że przekop to jest pisowski miś, a więc budowa propagandowa, której celem jest napędzenie wyborców by na PiS głosowali, jest już pewne. Otóż okazuje się, że w sobotę 17 września w dniu otwarciu przekopu prywatne jachty nie zostaną przepuszczone. W tym dniu pływać będą mogli tylko pisowscy oficjele. Na uroczystość otwarcia nie będą prywaciarze wpuszczani, bo to spekulanci i burżuje. Ale nawet lud pracujący miast i wsi nie będzie wpuszczony. Wpłyną tylko partyjni kaczycy.

  Organizatorzy szukają szypra barek transportowych, który pierwszy przepłynie przekop na barce i dotrze na niej do Elbląga, przewożąc tysiąc ton węgla. Oficjele pisowscy przetną wstęgę, a on dokona tego, do czego jakoby przekop był stworzony – by pływały tamtędy barki. Dlatego żeglarzy na otwarcie nie chcą wpuścić, bo to jakoby nie dla nas – żadnej infrastruktury żeglarskiej tam nie przewidziano.

  Przekop ma znaczenie tylko i wyłącznie militarne. PiS wydał miliardy złotych na to, by w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat cieśnina Piławska zarastała i by ruskie okręty wojenne miały kłopoty z wypływaniem na Bałtyk. Takie ekspertyzy wykonali amerykańscy naukowcy. Więc bez sensu jest pokazywać w TV jak przekopem barka przepływa – powinni zrobić transmisję z dna cieśniny Piławskiej i pokazać jak tam rosną glony. No i jeszcze mogliby w dzienniku telewizyjnym dołożyć wystąpienie eksperta wojskowego, który by wyliczył, że za te miliardy nie da się kupić żadnych wyrzutni, które by te ruskie okręty odstrzeliły. 

  Niestety nie daje się znaleźć szypra, który by dokonał tego wielkiego czynu przewiezienia tysiąca ton węgla, bo wszyscy boją się wejścia na mieliznę na Zalewie Wiślanym, bo on jest strasznie płytki. Więc my, żeglarze, szykujemy protest. Wiele firm czarterowych już wynajęło jachty na sobotę i wiele osób ma już plany przejścia na morze z Zalewu Wiślanego. Władza chce nam tego zabronić, więc zrobimy blokadę i pisowscy sekretarze partii też nie przepłyną. Dwustu jachtów nie aresztują i nie przegonią, bo nie ma w ogóle tyle policyjnych motorówek nad Zalewem, by dali radę. Przed wejściem na przekop zrobimy wyspę z tych dwustu jachtów i każdy wciągnie na maszt flagę z napisem: „Otwieracie tylko dla siebie! Boicie się suwerena?”.

  Więc będzie się działo, będzie zabawa, będzie ganianie się z pisowcami po wodzie, będą przygody. Będzie to pierwszy w historii Polski protest żeglarzy i motorowodniaków na wodzie, pierwsza blokada wodna, pierwszy protest wodniaków na dużą skalę. Więc wszystkich mających cokolwiek co pływa, kajakarzy, wędkarzy, żeglarzy, motorowodniaków, surferów etc… zapraszam na to wydarzenie. Ja tam będę na pewno i zdam relację.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Co ciekawe pisowska swołocz sklęła mnie za to, że wpłynąłem na przekop, a tymczasem w reżimowej TV bardzo wyraźnie słyszałem zachęty już od miesiąca, że można sobie w Elblągu wynająć motorówkę i popłynąć na przekop. Więc przekaz mają niespójny – w TV zachęcają na wpływanie na przekop, a jak tam wpłynąłem, to na mnie gawiedź naszczuli. Najfajniejszy komentarz tych hejterów był taki: „Ilu jesz­cze ba­ra­nów bę­dzie te­sto­wa­ło szczel­no­ść Pol­ski?”. No więc w sobotę 17 września będzie ponad dwustu baranów. Ale już w niedzielę szczelność Polski zostanie oficjalnie nadwyrężona i nawet ruscy przekopem przepłyną by nas tu szpiegować.

PS2. Notki powiązane:

PS3. Następne notki kontynuujące temat:

PS4: Tu porządna analiza wyjaśniająca, dlaczego przekop się nie opłaca: PRZEKOP MIERZEI - przePiS na KATASTROFĘ.

------------------------------

Anarchizm versus libertarianizm <- poprzednia notka

następna notka -> Wspólnotowość

------------------------------

Tagi: gps65, przekop, PiS, żeglarze, miś.

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale