Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
121 obserwujących
1507 notek
1910k odsłon
695 odsłon

Prawicowcy patrzą inaczej

Wykop Skomentuj3

Opisałem kiedyś mój prywatny amatorski, nienaukowy test socjologiczny, z którego wynika, że prawicowcy wolą latać, a lewicowcy być niewidzialni: Latanie czy niewidzialność. Potem ten test powtórzyłem: Prawicowcy śpią w piżamach – omówienie testu.

Chciałem tym wszystkim zwrócić uwagę i potwierdzić tezę Mrożka wyrażoną w tym starym artykule: Charaktery. Teza ta brzmi: „Zazwyczaj "lewicowiec" bywa ekstrawertykiem. (Takim, co żyje ku zewnętrzności). Nieźle się czuje w tłumie, łatwiej uzależnia swoje sądy i opinie od sądów i opinii zbiorowości (ale nie od autorytetów). Natomiast "prawicowiec" bywa raczej introwertykiem. (Takim, co ku wewnątrz). Otwieranie, towarzyskość, od-sobnienie jest hasłem pierwszego, zaś dosobność, od-graniczanie - skłonnością drugiego”.

Okazuje się, że udało się to potwierdzić naukowcom. Tu jest artykuł w "Rzeczpospolitej" to opisujący: Konserwatyści patrzą inaczej. Należy tylko zwrócić uwagę na to, że w USA istnieje trochę inne nazewnictwo polityczne niż w Europie. Tam konserwatysta, to po prostu prawicowiec, a liberał, to lewicowiec – socliberał, albo nawet socjaldemokrata. Cytuję fragment tego artykułu:

Liberałów i konserwatystów różnią nie tylko poglądy, ale również biologia – przekonują amerykańscy naukowcy. Badacze z Uniwersytetu Nebraska-Lincoln do czynników kształtujących naszą orientację polityczną zaliczają uwarunkowania biologiczne. (…) Zdaniem amerykańskich naukowców badanie pokazało, że konserwatyści są mniej skłonni do poddawania się wpływom innych od osób o lewicowych poglądach. Mają skłonności do wspierania indywidualizmu. Liberałowie są zaś z kolei często bardziej skłonni do empatii i podatni na wpływy innych ludzi.

Fajnie jest, jeśli obserwacje, które człowiek czyni amatorsko, potwierdzone zostaną potem przez porządne badania naukowe, nie?

W każdym razie potwierdza się to, że lewakami łatwiej manipulować, łatwiej czynić z nich niewolników, łatwiej utrzymywać niewolnicze socjalistyczne państwo. To wyjaśnia dlaczego Pierwsza Komuna nie upadła i mamy Drugą Komunę. Po prostu sowieci, począwszy od zbrodni katyńskiej, a potem okupując nas pięćdziesiąt lat, wytrzebili prawicowców biologicznie, zwyczajnie wymordowali. W Polsce pozostała większość lewicowców, którzy mają komunę we krwi, lewicowość jest ich charakterem. I stąd cały ten syf i bieda jaką mamy – stąd obciachowe państwo.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale