Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
106 obserwujących 1334 notki 1610898 odsłon
GPS, 16 lutego 2011 r.

Prawicowcy patrzą inaczej

Opisałem kiedyś mój prywatny amatorski, nienaukowy test socjologiczny, z którego wynika, że prawicowcy wolą latać, a lewicowcy być niewidzialni: Latanie czy niewidzialność. Potem ten test powtórzyłem: Prawicowcy śpią w piżamach – omówienie testu.

Chciałem tym wszystkim zwrócić uwagę i potwierdzić tezę Mrożka wyrażoną w tym starym artykule: Charaktery. Teza ta brzmi: „Zazwyczaj "lewicowiec" bywa ekstrawertykiem. (Takim, co żyje ku zewnętrzności). Nieźle się czuje w tłumie, łatwiej uzależnia swoje sądy i opinie od sądów i opinii zbiorowości (ale nie od autorytetów). Natomiast "prawicowiec" bywa raczej introwertykiem. (Takim, co ku wewnątrz). Otwieranie, towarzyskość, od-sobnienie jest hasłem pierwszego, zaś dosobność, od-graniczanie - skłonnością drugiego”.

Okazuje się, że udało się to potwierdzić naukowcom. Tu jest artykuł w "Rzeczpospolitej" to opisujący: Konserwatyści patrzą inaczej. Należy tylko zwrócić uwagę na to, że w USA istnieje trochę inne nazewnictwo polityczne niż w Europie. Tam konserwatysta, to po prostu prawicowiec, a liberał, to lewicowiec – socliberał, albo nawet socjaldemokrata. Cytuję fragment tego artykułu:

Liberałów i konserwatystów różnią nie tylko poglądy, ale również biologia – przekonują amerykańscy naukowcy. Badacze z Uniwersytetu Nebraska-Lincoln do czynników kształtujących naszą orientację polityczną zaliczają uwarunkowania biologiczne. (…) Zdaniem amerykańskich naukowców badanie pokazało, że konserwatyści są mniej skłonni do poddawania się wpływom innych od osób o lewicowych poglądach. Mają skłonności do wspierania indywidualizmu. Liberałowie są zaś z kolei często bardziej skłonni do empatii i podatni na wpływy innych ludzi.

Fajnie jest, jeśli obserwacje, które człowiek czyni amatorsko, potwierdzone zostaną potem przez porządne badania naukowe, nie?

W każdym razie potwierdza się to, że lewakami łatwiej manipulować, łatwiej czynić z nich niewolników, łatwiej utrzymywać niewolnicze socjalistyczne państwo. To wyjaśnia dlaczego Pierwsza Komuna nie upadła i mamy Drugą Komunę. Po prostu sowieci, począwszy od zbrodni katyńskiej, a potem okupując nas pięćdziesiąt lat, wytrzebili prawicowców biologicznie, zwyczajnie wymordowali. W Polsce pozostała większość lewicowców, którzy mają komunę we krwi, lewicowość jest ich charakterem. I stąd cały ten syf i bieda jaką mamy – stąd obciachowe państwo.

Opublikowano: 16.02.2011 10:37.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Ślązak z Katowic  Ależ oczywiście, że to jest dobre. O tym jest moja notka. Kościół to...
  • @Eine  Pytam poważnie. Jeśli w sensie antropologii filozoficznej partnerem człowieka nie...
  • @norek.pl  Nie ma w Polsce właścicieli szwaczek w Bangladeszu, którzy by stosowali wobec nich...

Tematy w dziale