Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
119 obserwujących
1462 notki
1850k odsłon
1905 odsłon

Detroit

Wykop Skomentuj33

Są tacy, którzy uważają, że bankructwo Detroit, to praktyczny przykład tego, że wolny rynek i kapitalizm prowadzi do ruiny. Z całą pewnością można powiedzieć, że to są głupki.

Ich nawet nie można uznać za cynicznych propagandystów, bo takie twierdzenie, że za bankructwo Detroit odpowiada wolny rynek, jest w sposób oczywisty fałszywe i każde dziecko może się o tym łatwo przekonać studiując powszecnie dostępne informacje o polityce w Detroit, a zatem taki propagandysta się tylko ośmieszy i odniesie odwrotny skutek od zamierzonego.

Detroit jest rządzone przez lewicę od pół wieku. Każdy burmistrz Detroit od tego czasu był socjaldemokratą. Detroit to miasto socjalistyczne, miasto rozbudowanych programów socjalnych, miasto centralnego planowania, to idealny przykład działania lewicowych rozwiązań. To miasto opanowane przez związki zawodowe stosujące rozbudowane, biurokratyczne, publiczne programy edukacyjne, dotyczące służby zdrowia i wiele innych programów pomocowych finansowanych z publicznych środków.

Detroit zostało zniszczone przez biurokrację rządową i potężne związki zawodowe. Tam wolny rynek jest w dużym stopniu ograniczany. Historia Detroit to wzorcowy przykład tego czym się kończy socjalizm. Obejrzyjcie sobie ten filmik:

 Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale