Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1838 notek
2347k odsłon
  1513   1

Polacy chcą żyć w ZOO

Niedawno zbadano opinię publiczną obecnych mieszkańców III RP na temat tego co to państwo powinno im zapewniać. Wyniki są takie:

  Co powinno zapewniać państwo
  Ile % obywateli III RP tak uważa
  Bezpieczeństwo
   99%
  Poszanowanie własności prywatnej
   98%
  Minimalny dochód
   95%
  Bezpłatną opiekę lekarską
   95%
  Prawo do bezpłatnej nauki na studniach wyższych
   88%
  Mieszkanie, schronienie, dach na głową
   84%
  Pracę zgodną z kwalifikacjami
   81%
  Jakąkolwiek pracę
   80%
  Dobrobyt
   53%
 

Informacje o tych badaniach podano tu: Polacy mają gigantyczne wymagania wobec państwa, ale nie chcą płacić podatków

Ja uważam, że te odpowiedzi są jak najbardziej racjonalne.

Gdyby zapytać ludzi co powinno zapewniać zoo zwierzętom, to myślę, że 100% by odpowiedziało, że bezpieczeństwo, schronienie, poszanowanie dla ich klatki i jej sprzątanie, wyżywienie, rozrywkę, opiekę weterynaryjną, dobre samopoczucie itd... Czy jest ktokolwiek, kto uważa, że zoo tego nie powinno zapewniać?

Państwo dla ludzi jest tym samym czym zoo dla zwierząt, więc powinno zapewniać to samo.

Nie jest prawdą, że to nie zwierzęta w zoo łożą na swoje utrzymanie, ale ktoś inny. Pokazywanie się to ich praca. Gdyby nie było zwierząt w zoo, to by nikt do zoo nie przychodził. To tak jakby powiedzieć, że aktor czy cyrkowiec nie łoży na swoje utrzymanie, bo płacą za to widzowie, którzy kupują bilety na ich występy. Zwierzęta w zoo same się utrzymują. Bycie niewolnikiem i siedzenie w klatce generuje dochody.

Dokładnie to samo jest z bydłem hodowlanym. Bydło jest hodowane i przynosi dochody. A hodowca zapewnia bydłu schronienie, pastwisko, opiekę weterynarza i odpowiedni dobrostan. Czy powinien to zapewniać? Oczywiście, że powinien!

Dokładnie tak samo jest z państwem. Ludzie je utrzymują i ono ludziom wszystko zapewnia. Ludzie, tak jak zwierzęta w zoo, lub w oborze, czy na pastwisku, są ograniczani i wykorzystywani przez państwo, państwo na nich zarabia tak jak hodowca na zwierzętach, no to i powinno wszystko im zapewniać.

Myślę, że o wiele ciekawszym byłoby to, gdyby spytać Polaków, czy uważają, że wszystkie zwierzęta powinny mieszkać w zoo, lub być hodowane, czy też powinny być jakieś, które żyją na wolności. No i też należałoby spytać czy wszystkich ludzi należy wyłapać i wsadzić do państwa? Czy wszystkie tereny na Ziemi należy ogrodzić i urządzić w nich ogrody i hodowle państwowe, które będą ludzi trzymać w klatkach i oborach i ich hodować, by wszystko co potrzeba im zapewniać?

Moim zdaniem wszystkim tym Polakom, którzy oczekują i pożądają losu zwierząt w zoo, czy zwierząt hodowlanych, należy to zapewnić. Nie powinno się na siłę ich wypuszczać na wolność gdzie mogą sobie nie poradzić. Trzeba im urządzić rezerwaty, folwarki czy inne komuny i czerpać z nich dochód zapewniając im ten ich wymarzony dobrobyt.

Ale tak jak powinno się jednak zostawić tereny dzikie, gdzie zwierzęta mogą żyć zgodnie ze swoją naturą, tak też powinno się zostawić w spokoju ten pewien mały odsetek Polaków, którzy chcą być wolni i żyć zgodnie z zasadami cywilizacyjnymi, a nie hodowlanymi.

I tak samo jak ogrody zoologiczne i różne farmy hodowlane ze sobą konkurują, są różnorodne, jest ich wiele na danym terenie, tak i tych ludzkich folwarków powinno być wiele i powinny być różnorodne i konkurencyjne. Nie ma sensu jedno wielkie zoo obejmujące całą Polskę. Jak takie zoo splajtuje, to zdechną prawie wszyscy w nim hodowani. Lepiej więc by takich zoo dla Polaków było w Polsce dużo.

No i dodatkowo powinno się Polakom dać możliwość dobrowolnego zapisania się do dowolnej ludzkiej farmy czy folwarku. No bo proszę spróbować zadać to samo pytanie Polakom, ale zamiast słowa: „państwo”, użyć: „miasto”, „wieś”, „gmina”, „powiat” czy „województwo”:

  • Czy Twoje województwo powinno zapewnić Ci bezpieczeństwo i poszanowanie własności prywatnej?
  • Czy Twój powiat powinien zapewnić Ci darmową opiekę zdrowotną i studia?
  • Czy Twoja gmina powinna zapewnić Ci minimalny dochód lub pracę?
  • Czy Twoja wieś lub miasto powinno zapewnić Ci schronienie?
  • Czy Twoja rodzina powinna zapewnić Ci dobrobyt?

Czy większość ludzi odpowiedziałaby, że nie?

Czy w zamian za to, że będziesz mieć to wszystko zapewnione, nie powinieneś zgodzić się na to, że będziesz hodowany jak bydło lub wykorzystywany jak zwierzęta w zoo?

Ciąg dalszy jest tu: Bydło


Wspierajmy Snowdena! <- poprzednia notka
następna notka -> Dziury na górze i na dole

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale