Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
107 obserwujących 1326 notek 1599181 odsłon
GPS, 2 września 2014 r.

Na ten sukces czekaliśmy 210 lat!

Donald Tusk został kierownikiem państwa, które wchłonęło Polskę. To wielki osobisty sukces Polaków. Ostatni podobny sukces, choć mniejszego formatu, zdarzył się 210 lat temu, kiedy to Adam Jerzy Czartoryski został ministrem spraw zagranicznych państwa, które rozebrało Polskę.
Polacy mają długie i bogate tradycje kolaborowania z państwami zaborczymi. Ale zawsze ta kolaboracja wypływała z pobudek patriotycznych. Zawsze chodziło o to by budować kariery Polaków w bizantyjskich państwach, by Polaków włączyć do biurokracji, by Polacy nie tylko byli ciemiężeni, ale by też ciemiężyli.
Teraz przed Donaldem stoją bardzo ważne wyzwania. Musi nawymyślać tysiące nowych głupich przepisów regulujących nie tylko krzywiznę banana, ale też krągłość jabłek, kształtność gruszek i kolor mirabelek. Będzie miał bardzo dużo pracy. Sto lat, panie premierze!
 
Grzegorz GPS Świderski

Trencz <- poprzednia notka
następna notka -> Czy liberalizm jest zły?

 

Opublikowano: 02.09.2014 13:17.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda  Ciekawe, czy fryzjerka miałaby prawo w Norwegii odmówić ostrzyżenia klientki, która...
  • @deda  Miasto zazwyczaj kluby dotuje, albo daje zniżki.  Zakaz, którego nie da się tak...
  • @bobino  Temat nie dotyczy bicia, ale wychowywania dzieci. Bicie w wychowywaniu dzieci nie ma...

Tematy w dziale