Blog
Głos w dyskusji
Grzegorz Lepianka
Grzegorz Lepianka grzegorz.lepianka(at)interia.pl
5 obserwujących 73 notki 33805 odsłon
Grzegorz Lepianka, 15 czerwca 2011 r.

Gowinie nie idźże tą drogą!

Rozśmieszył mnie dziś poseł Jarosław Gowin, który od jakiegoś czasu jednoosobowo robi za konserwatywne skrzydło w Platformie Obywatelskiej. Na antenie radia RMF wyznał dziś, że „niektóre transfery PO są dziwaczne, budzą moją konsternację". Gdy jednak bliżej przyjrzeć się sytuacji pana posła oraz tego w jakim kierunku zmierza Platforma to w rzeczywistości nie ma się z czegoś cieszyć. Wręcz wypada zawołać za klasykiem: Platformo nie idźże tą drogą!

Domyślam się jednak, że Donald Tusk nie posłucha Jarosława Gowina, tym bardziej, że ten ani przez sekundę nie wspomina, że może odejść z partii. A jeśli jest człowiekiem o prawych poglądach, to moim zdaniem tak powinien zrobić. Oczywiście ja rozumię, że Platforma jest partią o szerokich skrzydłach, wielonurtową i to bezwzględnie jest jej siłą. Ale istnieją pewnie granice otwartości, o czym zresztą słusznie Gowin przypomina. Kłopot polega jednak na tym, że partia Donalda Tuska otwiera swoje listy dla skrajnej lewicy.

Z partii, która kiedyś uważana była za prawicową o liberalnym podejściu do gospodarki Platforma stała się zaprzeczeniem swojego programu. Właściwie trudno znaleźć jakikolwiek postulat (może poza JOWami w Senacie), który rząd Tuska był w stanie zrealizować. Miały być niższe podatki, nie ma, miał być redukowany deficyt budżetowy a jest jeszcze większy, miał być zniesiony podatek Belki i kolejne kłamstwo. Zamiast tego mamy skok na OFE, ustawę parytetową i śledztwo smoleńskie, za które kilku polityków mam nadzieję odpowie kiedyś przed Trybunałem Stanu.

Poseł Gowin jako polityk Platformy zachowuje się przyzwoicie. Na pewno z uznaniem należy przyjąć jego postawę i sprzeciw wobec ustawy parytetowej. Ale czy partia polityczna, która opowiada się za parytetami, wyrzuca ze swojego grona posłów i oskarża ich o homofobię a po wyborach obiecuje wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich ma cokolwiek wspólnego z prawicą? Platforma Obywatelska jest partią o profilu lewicowym zarówno w kwestiach gospodarczych jak i społecznych. Jeśli ktokolwiek się ze mną nie zgadza niech przedstawi na to dowody.

Na ostatniej Paradzie Gejów w Warszawie według relacji redaktorów Gazety Wyborczej było 2 tysiące osób. W Marszu dla Życia i Rodziny wzięło udział 20 tysięcy osób. Polacy chcą żyć w normalnym społeczeństwie i dlatego radykalna lewica nigdy w Polsce nie wygra wyborów.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @entefuhrer 1,5 proc. poparcia to jak dla partii planktonowej dobry wynik. Ciekawi mnie jak...
  • @domis86 PiS nie jest czystym socjalizmem. Nawet wcale nie jest socjalizmem :))
  • @Jerzy789 To raczej wątpliwe aby PL odbierała głosy PiSowi. Prędzej będą odbierać...

Tematy w dziale