7 obserwujących
52 notki
135k odsłon
  4906   0

Czy media nawołują do nienawiści? Lemingi i pisiołki.

- Ah, ta głupia, durna baba, rzygać mi się chce jak na nią patrzę - powiedziała sąsiadka, o Zycie Gilowskiej. - Pcha się do koryta, a tyle zarabia już, wstydu by nie miała, a w TV mówili, że nie wolno jej debatować. A żeby ją zwolnili! 

Zapytałam sąsiadkę, skąd tyle negatywnych emocji i nienawiści, i co właściwie jej szkodzi, że ta Zyta sobie porozmawia z tym Rostowskim, i może wypunktuje błędy rządu, może czegoś nowego się dowiemy. Przecież Balcerowicz często się wypowiada. To Zyta nie może?

Sąsiadka nie odpowiedziała, splunęła za siebie, i obruszona zamilkła, bo przyczyn nienawiści do Zyty nie znała. Choć tak "babska" nie lubiła, że hej! I nie kumała, że to od ciągłego oglądania telewizji informacyjnych i słuchania komentarzy reporterów wszechwiedzących.

To telewizje kreują złych i dobrych bohaterów. Miłych od Przystojnego Tuska, i złych od Małych Kaczorów. To mainstream. Nie-mainstream ma odwrócone proporcje, ale podobną dozę nienawiści do każdego, kto "nie jest z nami".

Propaganda działa, informacje powtarzane ciągle też, i wchodzą w umysły miłych i skądinąd inteligentnych ludzi. Każą nam nienawidzić kogoś, bo jest za tą, a nie inną partią. Nienawiść, silna emocja, odbiera kompletnie resztki człowieczeństwa i inteligencji. Nie myślimy już dlaczego nienawidzimy kogoś, i upokarzamy go. Robimy to, bo cool jest co innego. Robimy to, by odciąć się od tego niecool. Robimy to, by podnieść swój własny obraz w oczach innych. Skoro w telewizji mówili, to znaczy, że to prawda.

Autorytety zniknęły. Autorytety kreują media, media niszczą autorytety, i nie dają dojść do głosu autorytetom nie po ich myśli. Ludzie nie analizują, co, jak, dlaczego. Ludzie zwykle nie mają czasu na szukanie godzinami informacji w Internecie. Dzwonię do cioci opowiedzieć o wstrząsającym wywiadzie ze znanym francuskim profesorem od GMO. Nie słucha. Mówi: ale Niesiołowski powiedział, że GMO jest spoko. No skoro powiedział to polityk tej dobrej partii, to musi być słuszniejsze, niż wywiad z profesorem, który poświęcił kilkanaście lat na badania naukowe. Z pewnością Niesiołowski wie lepiej i nie ma co dyskutować.

Media ciągle nie podały informacji o Wikileaks i Pawlaku i sekretnym lobbowaniu GMO, a więc większość z nas, nigdy nic nie wiedząc, będzie żyła w spokoju. Że rządzą nami dobrzy i wspaniali ludzie, chronią nas przed tymi złymi. A tych złych nie warto nawet słuchać.

Najgorsza jest nienawiść, bo nienawiść zamyka uszy na dyskusję na temat. Nienawiści uczą nas media. Dobrze jest nienawidzić, zdają się mówić. Polityka strachu działa na wielu skutecznie, bo nie chcą się dowiedzieć więcej. Wolą powiedzieć: to teoria konspiracyjna, więc nie chcę tego słyszeć. Wolą powiedzieć: ona jest głupia, brzydka i lubi tych niskich ludzi, więc nie dam jej prawa głosu.

Ta polityka upokarzania i niewiści, wszechobecna w mediach, przekłada się na rozmowy Polaków. Zamiast informować: szczuć na siebie, wzbudzać skrajne emocje, prowokować. 

 I niestety nienawiść działa w każdą stronę. Jak ciebie nienawidzą, zwykle odpowiesz nienawiścią, prawda? A potem oni powiedzą, że to wina Twojej nienawistnej postawy, to przez Ciebie wszystko.Dlatego im bardziej są niemili - tym z większą miłością, i cierpliwością. To jedyna metoda jaką znam. I jedyna, która działa. Na wszystkich. Niezależnie od wyznawanych poglądów. 

Przezywanie na forach ludzi "pisiołkami" jest tak samo uwłaczające i kiepskie jak nazywanie innych "lemingami".Nie cierpię tej retoryki wszechobecnej na Internecie. Tą retorykę zrodziły media i ich nienawiść, ale nadal można to zatrzymać. 

Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale