0 obserwujących
9 notek
5572 odsłony
  528   0

Lans, czyli krytyka WOŚP

Trwa gorąca dyskusja na temat Owsiaka i WOŚP, pomijając postać Owsiaka warto skupić się na konkretach, czyli sposobie wydawania pieniędzy. Pan gw1990 http://wszolek.salon24.pl/148782,lans-czyli-wosp napisał dziś:

"Nie potrafię nie docenić tego, że ogromna część pieniędzy faktycznie trafia do potrzebujących. Chwała mu za to, jednak problem się pojawia, kiedy tak naprawdę nie mam stuprocentowej pewności, czy moje pieniądze - obojętne, ile by to było - trafią tam, gdzie są przeznaczone, czy powędrują na Przystanek Woodstock. Nikt mnie nie przekona do argumentu: "A co to za różnica? Choćby i 90 % pieniędzy szło na imprezę dla młodych, to wrzucę, bo chcę pomóc dzieciom".

Takie wypowiedzi znajdują się równiez w wielu komentarzach. Niewielu widać zadaje sobie trud znalezienia sprawozdań finansowych WOŚP, a stoi w nich czarno na białym, że całe pieniądze ze zbiórki przeznaczone są na zakup sprzętu medycznego i innego zaopatrzenia szpitali, natomiast Przystanej Woodstock finansowany jest przez sponsorów. Na stronie internetowej WOŚP widnieje następująca informacja:

  1. Fundacja WOŚP środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej w całości  przeznacza na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych.
  2. Koszty działalności administracyjnej pokrywamy z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku.
  3. Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z wpłat sponsorów, o które Fundacja każdorazowo zabiega

Mozna również zadać sobie trud i przeczytać szczegółowe sprawozdanie finansowe (odnośnik na stronie http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe).

Po co? Lepiej szerzyć szkodliwą propagandę, że wrzucane do puszki pieniądze ida na sponsorowanie Przystanku Woodstock.

Zgadzam się, że istnieją w Polsce inne fundacje, Caritas zbiera dużo więcej pieniędzy niż WOŚP, co równiez można sprawdzić na stronie internetowej Caritasu. Jednak w rozliczeniu finansowym Caritas nie wyjaśnia, co dzieje się z różnicą między wpływami a wydatkami tj. kwotą 7841708, 17 (na podstawie sprawozdania pobranego ze strony http://www.caritas.pl/news.php?id=9046&d=59)

Być może na WOŚP lansuje się Owsiak, politycy, ale wielu piszących na Salonie, i nie tylko,  również używa go do promocji własnych poglądów i idei.

 

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale