Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
102 notki
45k odsłon
  36   1

Święto Polskiej Flagi i Powstanie w Gettcie Warszawskim.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki Pana Ireneusza Lisiaka pt.: "Skazani na zapomnienie. Żydowski Związek Woskowy (ŻZW) podczas Powstania w Gettcie Warszawskim 1943 r".

Drodzy Przyjaciele.

Dziś mamy święto flagi, a jako, że jestem bookstagramerem zajmującym się naszą historią, więc i forma okazania świętowania nie mogła być inna.

O książce.

Kontynuuję tematykę żydowską, skoro książka pt.: "Poznaj Żyda!", wywołała istny ból pupy. Tym razem prezentuję wam książkę Pana Ireneusza Lisiaka pt.: "Skazani na zapomnienie. Żydowski Związek Wojskowy(ŻZW) podczas Powstania w Gettcie Warszawskim 1943 r". Wydawnictwa Capitalbook.

O czym jest książka?

Przypomina zapomnianą formację wojskową Żydów, którzy walczyli w Powstaniu w Getcie Warszawskim w 1943 roku. Niedawno obchodziliśmy 79 rocznicę właśnie tego Powstania, które często zwłaszcza na zachodzie mylone jest z Powstaniem Warszawskim. Dodatkowo autor w tej książce zawarł przegląd stosunków polsko - żydowskich.

 Zresztą niech najlepszą zachętą do zainteresowania się tą książką będą słowa nieocenionego Pana Leszka Żebrowskiego:

"Opracowanie Ireneusza Lisiaka to systematyczny przegląd stosunków polsko - żydowskich, poczynając od II RP, przez okres wojny i okupacji aż po powojenne spory i fałszerstwa". Czy potrzeba dodawać coś więcej? Myślę, że nie, ale napisz mi w komentarzu jeśli uważasz inaczej.

O Autorze

Pan Ireneusz Lisiak jest z zawodu inżynierem. Ukończył Politechnikę Krakowską. W 1968 r. za udział w protestach studenckich został objęty 3 letnim zakazem studiów. W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Jest także członkiem Fundacji Narodowej im. R. Dmowskiego.

Podsumowanie.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki dowiem się ŻZW, jego strukturze, organizacji itd. W przeciwieństwie do Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB), ŻZW jest kompletnie zapomniana, z tego, co mi wiadomo to brała na siebie główny ciężar walk podczas Powstania w Gettcie Warszawskim.

Kochani. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie. Życzę wam udanej majówki.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #homelibrary #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #powstaniewgetciewarszawskim #żydzi

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale