Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
140 notek
47k odsłon
  12   0

Polsko - Brytyjska współpraca wywiadowcza.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji pracy zbiorowej pt.: "Polsko - Brytyjska wywiadowcza podczas II Wojny Światowej" - II tomy, pod redakcją: prof. Tadeusza Dubickiego, Ś. P. dr. hab. Darii Lipińskiej - Nałęcz, Tessy Stirling, Jana Stanisława Ciechanowskiego, wyd. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Na wstępie pragnę was przeprosić za dwie rzeczy: Po pierwsze - nie wiem, co się stało, ale w moich rolkach słuchać szeleszczenie zamiast muzyki, a drugą rzeczą są te zdjęcia, no cóż Instagram uznał, że jedno możesz sobie edytować chamie, ale dwa to za dużo.

Jako, że nie tak dawno zmarła Królowa Elżbieta II, postanowiłem pokazać coś związanego z nami i Brytyjczykami, mianowicie: "Polsko - Brytyjska współpraca wywiadowcza podczas II WŚ" - jest pracą zbiorową - II tomową. Wyd. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

O książce. 

Prezentowana praca zbiorowa postała w wyniku działania Polsko - Brytyjskiej Komisji Historycznej. W I tomie znajdziemy właśnie ustalenia tejże komisji. W II zaś wybrane dokumenty.

O autorach.

Przedstawiana praca zbiorowa powstała pod redakcją:

Prof. Tadeusza Dubickiego - historyka, nauczyciela akademickiego, rektora Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, specjalizującym się w okresie II WŚ.

Ś. P. Dr. Hab. Darii Lipińskiej - Nałęcz (1951 - 2022) - Historyka, nauczycielki akademickiej, w latach 1996 - 2006 była naczelną dyrektorką Archiwów Państwowych.

Tessy Stirling - nie udało o tej Pani żadnych informacji, jeżeli jednak ktoś coś o Pani Tessie wie niech napisze.

Jana Stanisława Ciechanowskiego - historyka, w latach 2010 - 2016 był szefem urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych.

Podsumowanie.

Jest to pozycja poruszająca ważny dział naszej historii, w ważnym okresie dziejowym, ale niestety nie wszystko przez Brytyjczyków w tej kwestii jest odtajnione i polscy członkowie wyżej wspomnianej komisji nie byli równo traktowani z brytyjskimi kolegami\koleżankami. Mimo wszystko dobrze, że taka pozycja powstała, da to czytelnikowi pewien obraz jeśli idzie o temat poruszony w tej pracy.

Kochani. Życzę miłego\udanego tygodnia.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #naszebookstagramy #współpraca

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Zobacz galerię zdjęć:

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale