z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
33 obserwujących
881 notek
898k odsłon
182 odsłony

Po Dobrej Zmianie bezpieczna kontynuacja, czyli druga kadencja dla Andrzeja Dudy

Wykop Skomentuj5

Pięć lat temu wybór Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP był początkiem i niejako symbolem tego co nazywaliśmy Dobrą Zmianą. Taką Dobrą Zmianą w polskiej polityce. Zmianą, która wielu z nas ponownie dała nadzieję na to, że odzyskujemy własny kraj, a wysiłek zwykłych ludzi wreszcie zostanie doceniony.

W 2020 roku w kampami wyborczej już nikt nie odwoływał się do hasła Dobrej Zmiany. Bo Dobra Zmiana się skończyła... Druga kadencja dla Andrzeja Dudy to bezpieczna kontynuacja. Bezpieczna m. in. z tego względu, że dająca nadzieję przynajmniej na to, że nie odbiorą nam tego co odzyskaliśmy na fali Dobrej Zmiany. Że państwo nie odwróci się od zwykłych obywateli, nie wycofa się z polityki prorodzinnej i dążeń do osiągnięcia równowagi społecznej.

Cieszę się, że daliśmy naszemu prezydentowi mandat na drugą kadencję. I mam nadzieję, że nasz prezydent będzie dobrze realizował swoją funkcję jago gwarant porządku w naszym państwie oraz naszego bezpieczeństwa.

Natomiast żal mi niewykorzystanych szans jakie niosła ze sobą Dobra Zmiana. Bo wiele dobrych projektów nie doczekało się jednak realizacji.

Czy ktoś w tej kampanii wspomniał o projekcie Mieszkanie Plus?

Nie... Natomiast za dużo było o mało istotnych i sztucznie tworzonych problemach - LGBT, związki partnerskie, zakaz adopcji przez pary jednopłciowe. Tak w kraju, w którym ustawa nie określa z należytą precyzją tego kto może przysposobić dziecko ktoś chce wprowadzać nic niewnoszący zakaz.

Szkoda słów...

Jakieś zmiany zaszły natomiast moim zdaniem w formacji, która była określana mianem totalnej opozycji. Ale w mojej ocenie trudno uznać to za dobre zmiany. Bo zmieniły się przede wszystkim twarze. A dobry wynik Rafała Trzaskowskiego niestety jest w zasadzie miarą tego na ile wystarczy być anty... AntyPiS i na przekór Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nawet ze szkodą własną byle przeciw.

Cóż... Wgląda na to, że wojna okopowa będzie trwała nadal, a "totalni" dale będą sięgać po wsparcie mocarstw ościennych w swej walce z wydumanym wrogiem.


Tak moim zdaniem wygląda krajobraz polityczny naszego kraju po wyborach prezydenckich.

A jeszcze kilka Dobrych Zmian by się przydało.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka