Blog
z góry i pod górę
hephalump
hephalump geolog
15 obserwujących 484 notki 256957 odsłon
hephalump, 24 maja 2017 r.

Dzieci wojny

278 0 0 A A A

Pod notką Siukuma http://siukumbalala.salon24.pl/780766,co-by-bylo-gdyby jeden z blogerów/komentatorów zabłysnął komentarzem dotyczącym migrantów masowo napływających do krajów UE. Oto jak wyglądał ten komentarz:

Pogodny

Myślę, że Siukkum gdyby miał moc, to eksmitowałby, eksmitował i jeszcze raz eksmitowałby z Europy całe to zło. Ja także. Dodatkowo jako UE nie powinniśmy ratować pasażerów celowo dziurawiących ponton na pełnym morzu na widok naszego statku, a wcześniej wyrzucających za burtę tegoż wspóółtowarzyszy podróży chrześcijan. Powiniśmy też strzelać - przykre yto ale konieczne - do nielegalnie przekraczających nasze granice. Natomiast powiniśmy bez oporów przyjmować dzieci do lat 10, bo cóż one winne? Że rodzicom odbiło?


24.05.2017 11:44

Cytat dosłowny, pisownia oryginalna.

***

Otóż zupełnie nie mam pojęcia co siedzi w głowie człowieka, który potrafiły jednocześnie  strzelać do nielegalnie przekraczających granice i bez ograniczeń przyjmować dzieci do lat 10.

Natomiast z własnego doświadczenia jako rodzica adopcyjnego mogę napisać, że:

- Przyjęcie i wychowywanie dziecka pochodzącego z tego samego kręgu kulturowego, mówiącego tym samym językiem może być już wystarczająco trudnym zadaniem by mu nie podołać.

- Dzieci napływające do Europy razem z falą migrantów pochodzą  z regionów o całkowicie odmiennej kulturze (bariera językowa, inne wzorce religijne, wychowawcze etc.)

- Dzieci te są obciążone skutkami traum jakie doznały w swoich krajach (wojny) oraz podczas migracji (przemoc, utrata rodziców, wykorzystywanie seksualne...)

Chciałbym też wiedzieć ile dzieci ciężko doświadczonych w wyniku wojny oraz migracji jest gotów przyjąć autor cytowanego komentarza.

Przypominam też, że dziecko (obojętnie skąd by pochodziło) nie jest przedmiotem.

***

Ps

W placówkach instytucjonalnej pieczy zastępczej (Domy Dziecka) w Polsce przebywa stale około 19 tys dzieci, którym nie potrafimy przywrócić domu i rodziny.

Opublikowano: 24.05.2017 15:03.
Autor: hephalump
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

w średnim wieku, niezbyt dynamiczny, z małego miasta przeniosłem się do dużego by w końcu uciec na wieś ;) Jeżeli przez jakiś dłuższy czas mnie nie ma to znaczy, że straszę prosiaki w lesie. kmarius[at]poczta.fm

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @gel Wiele osób dostało smartfona do umowy, a nie zna nawet drobnej części jego możliwości....
  • hmm... Tekst poetycki to fragment z "Grażyny". A chudy chłopiec o konopnej czuprynie to.......
  • @moherstary Dzięki za komentarz Napisał Pan o tym co mogłoby być tematem na oddzielną...

Tematy w dziale Polityka