z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
26 obserwujących
706 notek
544k odsłony
550 odsłon

Mama 4 Plus to nie ściema

Wykop Skomentuj25

Bloger Tyndlale napisał na Salonie24 bardzo ciekawą notkę, w której poddał wnikliwej krytyce rządowy program Mama 4 Plus.

https://www.salon24.pl/u/tyndal/931086,sciemama4plus-czyli-o-matczynych-emeryturach-slow-prawdy-kilka

W detalach można by się z tezami zawartymi w notce blogera Tyndlale spierać ale w jednym muszę się zgodzić w 100 procentach. Nazywanie tego świadczenia "emeryturą" to daleko idące nadużycie. To kolejny zasiłek.

Jednak w przeciwieństwie do blogera Tyndlale nie nazwałbym tego programu ściemą. Dla mnie to MIŚ... MIŚ na miarę naszych możliwości. MIŚ odpowiadający żywotnym potrzebom całego społeczeństwa... A że słomiany... Cóż począć.

Bo nie chodzi tu o systemowe rozwiązywanie problemów i czekanie na efekty za lat 20 lub więcej. Dlatego program Mama 4 Plus nie może być powiązany z jakimś okresem składkowym. Pierwsze świadczenia muszą być wypłacone jeszcze przed najbliższymi wyborami. Bo beneficjentami tego programu będą przede wszystkim jego oficjalni twórcy.

Że realizacja programu Mama 4 Plus może być skomplikowana z powodu licznych uwarunkowań i wymogów, które będzie musiała weryfikować armia urzędników? Nie szkodzi... Urzędnik też musi czuć, że jest do czegoś potrzebny. Pójdzie w koszty...


Ale przez jakiś czas będzie można sobie robić zdjęcia na tle MISia 4 Plus i rozdzielić nagrody za jego realizację.


Nawet jeśli ostatecznie "zgnije" jak program Mieszkanie Plus.

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo