z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
27 obserwujących
808 notek
818k odsłon
1912 odsłon

Jerzy Stuhr u Tomasza Lisa o wielowiekowych kompleksach

Wykop Skomentuj78

Włączyłem sobie TVPiS (info) i... zgroza.

Materiał o tym jak Jerzy Stuhr rzekomo poniża wyborców PiS bo przypisuje im działania oraz postawy, które są wynikiem chłopskiego pochodzenia i chęci zemsty za "wielowiekowe poniżanie".

image

Wstyd, wstyd, wstyd... Wstyd dla całej TVP. Bo ten materiał to była manipulacja na poziomie dawnych programów Tomasza Lisa jeszcze gdy pracował w TVP.

A wystarczyło wsłuchać uważnie cały fragment tej wypowiedzi znanego aktora, a nie tylko skupiać się na tym co udało się ze starego człowieka wyciągnąć cwanemu redaktorowi.

Cóż... Jerzy Stuhr ma już parę lat na karku (72 afair) i w rozmowie sprawiał wrażenie jakby kończąc zdanie nie pamiętał o tym co miał na myśli gdy rozpoczynał jego tworzenie. A cała rozmowa była po prostu wykreowana przez Tomasza Lisa... A Tomasz Lis potrafi tak prowadzić rozmowę.

Tak więc w rozmowie tej rzeczywiście pan Jerzy Stuhr zaczął tworzenie jakiejś teorii o kompleksach wynikających z pochodzenia i "zemsty za wielowiekowe ciemiężenie" ale dokończył ją już redaktor Tomasz Lis. A pan Tomasz Lis jest zbyt cwanym i zbyt wytrawnym graczem by nie zorientować się, że skupienie się wyłącznie na "pochodzeniu społecznym" elektoratu PiS rozmowie raczej zaszkodzi niż doda mocy. Zresztą jak sam przyznał... Ma on przecież świadomość własnego pochodzenia i że podobnie jak większość naszego społeczeństwa... Pochodzenie mamy takie jakie mamy (Wszyscy jesteśmy z chłopów).

Ostatecznie obaj panowie, Jerzy Stuhr i prowadzący go Tomasz Lis, dochodzą do wniosku, że pewien rodzaj zacietrzewienia wynika nie tyle z pochodzenia co... z utrwalonych kompleksów.

I z tym stwierdzeniem muszę się niestety zgodzić. Sam pisałem o tym w notce pt.:

Sieroty po PRL i ich problemy z samooceną

A te kompleksy były szczególnie widoczne w tym jak "elity" przyjmowały wyniki demokratycznych wyborów. W reakcji celebrytów na programy takie jak Rodzina 500 plus. Czy też w donoszeniu na Polskę i bieganiu na skargę do starszych braci w UE.

Tak... Strasznie zakompleksione były (i są) te "elity", które tworzyły IIIRP (PRL bis).

Wykop Skomentuj78
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo