historia_kołem_się_toczy
Wiele z tego, co widzimy dzisiaj już się kiedyś wydarzyło. Zrozumieć teraźniejszość można analizując historię!
4 obserwujących
26 notek
27k odsłon
3920 odsłon

Jarosław Kaczyński - niezłomny pogromca układów?

Wykop Skomentuj96

Czytając notki i komentarze na tym forum dochodzę do wniosku, że wielu czytelników ma następującą wizję najnowszej historii Polski:

W 1989 roku „elita” Solidarności sprzedała nas w Magdalence komunistom a potem kolejni „eurokraci” w rodzaju Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jerzego Buzka czy – przede wszystkim – Donalda Tuska okradali nas lub oddawali za bezcen zagranicy (przede wszystkim Niemcom) nasz ciężką pracą wytworzony za czasów Edwarda Gierka majątek. Z tym „układem” od początku niezłomnie walczył Jarosław Kaczyński, wspomagany przez swojego Ś.P. Brata i wiernych współpracowników. Dotychczas jego wysiłki były torpedowane z powodu zmowy „ciemnych sił”: postkomunistów, złodziei, Niemców, Sorosa i wielu innych, ale wreszcie po latach wysiłków udało mu się przystąpić do demontażu „układu”. 

Jeśli ktoś rzeczywiście tak to widzi, to pozostaje mi tylko pogratulować niebywałej sprawności propagandystom PIS-u: udało im się wykreować wizję niezłomnego Jarosława Kaczyńskiego wbrew oczywistym faktom.

Jakie to fakty? No to podsumujmy, dla ułatwienia w porządku chronologicznym:

- Jednym z uczestników rozmów w Magdalence był Lech Kaczyński.

- To bracia Kaczyńscy zrobili prezydentem Lecha Wałęsę (Jarosław był potem szefem Kancelarii Prezydenta a Lech Biura Bezpieczeństwa Narodowego). Jarosław Kaczyński doskonale wiedział wtedy o teczce Wałęsy, wypowiadał się nawet na ten temat w wywiadach (oczywiście ją bagatelizując). Hasła w trakcie kampanii były zresztą podobne do dzisiejszych: „robienie porządku siekierą”.

- W rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (w którym wicepremierem był Leszek Balcerowicz) ministrami gospodarki i urzędu planowania było dwóch członków Porozumienia Centrum – partii szefowanej przez Jarosława Kaczyńskiego, który był wtedy w koalicji z KLD.

- Udział JK w „nocy teczek” był dość marginalny – pierwsze skrzypce grali Antoni Maciarewicz i premier Jan Olszewski a JK miał wtedy z Olszewskim dość oziębłe stosunki (zresztą jest tak do dzisiaj).

- W rządzie Jerzego Buzka oprócz Balcerowicza czy Komorowskiego był także Lech Kaczyński (jako minister sprawiedliwości) .

- W wyborach samorządowych w 2002 roku PO i PiS wystartowały w koalicji i stworzyły wspólne listy wyborcze.

- W 2005 roku koalicja PO-PiS była już uzgodniona, „premierem z Krakowa” miał być Jan Maria Rokita. Jednak niespodziewanie PiS uzyskał więcej głosów niż PO i podrażniło to ambicje obu liderów partii (Tuska i Kaczyńskiego) a także Rokity, który musiałby zostać wicepremierem. Miesiąc później Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie z Tuskiem a dwa lata później Tusk wygrał wybory parlamentarne i wrogość była już całkowita. Trzeba tylko było dorobić do niej ideologię, czym jedna i druga partia intensywnie się zajęły.

Trzeba sobie więc jasno powiedzieć, że nigdy nie było jakichś fundamentalnych różnic ideologicznych pomiędzy PO i PiS. Chodziło tylko i wyłącznie o względy personalne i podział stanowisk. Najlepszy dowód to częste transfery polityków. Aktualny wicepremier Jarosław Gowin był przecież ministrem sprawiedliwości w rządzie Tuska a w rządzie Jarosława Kaczyńskiego urząd ministra obrony narodowej sprawował Radosław Sikorski, późniejszy minister spraw zagranicznych w rządzie Tuska.

Nie da się więc ukryć, że tak zwana „dobra zmiana” to robienie ludziom wody z mózgu. Chodzi tylko o to, o co chodzi zawsze: o wymianę ludzi z „ich” na „naszych”, czyli stary dobry TKM (Teraz K**wa My). Propagandyści mogą mówić i pisać co chcą, Jarosław Kaczyński po prostu stara się we wszystkich gremiach posadzić swoich zaufanych ludzi.

A kto to są Ci zaufani ludzie? Kiedyś to byli: Lech Wałęsa, Roman Giertych, Radosław Sikorski, Joanna Kluzik-Rostkowska, Ludwik Dorn. Dziś są to: Mateusz Morawiecki, Patryk Jaki, Marek Kuchciński. Kto będzie jutro? Napiszcie ostrą krytykę pod tym tekstem to może się załapiecie!

Wykop Skomentuj96
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka