INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
196 notek
202k odsłony
  3336   0

Pięta achillesowa systemu NEOS

K.P.
K.P.

Jaką perspektywę ma zbiór nazw i pojęć, którymi żongluje Mateusz Jarosiewicz [MJ]? Czas się zająć tym (pół-?) światkiem.
Przewodnią nazwą w systemie Jarosiewicza jest "NeOS". NE w połączeniu z OS. NE to skrót z angielskiego  new- nowy. OS to skrót od operating system - oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań.
Zadałem sobie pytanie, skąd pomysł na nazwę NeOS? Czy nazwa jest chroniona?

image

Można by przyjąć, że jeżeli MJ ją reklamuje, to ją zabezpieczył prawnie. W innym wypadku może zostać ukradziona, lub zostanie wydany zakaz posługiwania się nazwą NeOS. MJ wie o tym. MJ faktycznie używa na YouTube nazwy MJ NeOS.

Zdziwiło mnie przy znaleziskach z MJ, że strona MJ https://NeOS.com.pl zrobiona jest w cms (content management system) WordPress, a nie w cms NeOS.

Byłoby przyzwoiciej, gdyby informatyk używał trudniejszego, ale wydajniejszego w obsłudze cms NeOS, systemu pasującego do nazwy firmującej nowy system polityczny. Szukałem śladów MJ świadczących o jego działalności informatycznej wychodzącej poza umiejętności zwykłego internauty. Takich u MJ nie znalazłem. CMS WordPress, to każdy potrafi uruchomić.
Proponuję przyjrzeć się wynikom wyszukiwania: https://www.linkedin.com/ + Mateusz Jarosiewicz
Z członkostwa w linkedin ściągnął najbardziej rozsądną propozycję: by wymieniać się karteczkami z adresami i co kto robi.
Z wyszukiwania w Wikipedii, widać, że istnieje już w Austrii nawet neoliberalna partia NeOS.

 image

Ciekawe jest też, że właściciel adresu NeOS.pl sprzedaje adres za prawie 15 tysięcy złotych!

 image

W sumie z analizy tylko jednej nazwy, którą się posługuje MJ istnieje duże prawdopodobieństwo, że właściciel nazwy, gdy MJ zacznie produkować pod tą nazwą, lub właściciel adresu internetowego NeOS zabroni nielegalnego używania nazwy, jako marki, to strona NeOS się rozpadnie, lub społeczność będzie musiała zbierać się na roczny haracz. To ryzyko - opłacanie jakiegoś właściciela nazwy, jest od samego początku wpisane w działalność pod egidą NeOS!

MJ powinien udostępnić, kto w Polsce ma prawa autorskie do nazwy NeOS.

Bez takiej informacji, to każdy z członków społeczności NeOS, może już teraz zapomnieć o swoich kredytach w NeOS. Sądowa likwidacja nazwy dla MJ spowoduje rzeczywistą plajtę, a realne pieniążki włożone w NeOS i realna praca dla NeOS przepadną.

Ludzie zaangażowani powinni się przede wszystkim poinformować o gwarancjach wyjścia z NeOS, gdy zabronią posługiwania się tą nazwą w Polsce. Z informacji o godz. 17 z dnia 21 kwietnia 2020 roku, z Niemiec, opłata za nazwę "Spuckschutz"- ochrona przed pluciem, tak nazywane są przeźroczyste bariery ochronne przed Korona wirusem.  Firma która produkuje bariery ze szkła akrylowego dla sklepów, przychodni lekarskich, szpitali i lekarzy raptem ma płacić 16250 Euro na firmę, która jest właścicielem nazwy "Spuckschutz".

 image

Popatrzałem na nazwę NeOS. Prawa autorskie nazwy i marki w Unii Europejskiej należą do niemieckiej firmy produkującej innowacyjne meble biurowe Wilkhahn Wilkening + Hahne GmbH + Co., w Fritz-Hahne-Str. 8, 31848 Bad Münder

 image

Inicjatywę 1Polska.pl zniszczył tylko jeden prowokator i jeden agent. Każda oddolna inicjatywa oparta na jednostkach, jeżeli stanie się niewygodna dla mocodawców istniejącego reżimu, nie będzie długo istnieć.

Wydaje mi się, że gdyby to byli Szwedzi to nie martwiłbym się, ale to Niemcy są właścicielami nazwy!
Moim zdaniem trzeba by przeciąć błędne połączenia lub zakładać partię NeOS na Polskę...

Z Wikipedii:

NeOS or NEOS may refer to:

•     NeOS (airline), an Italian airline
•     NeOS (pistol), a type of Beretta pistol
•     NeOS (record label), a German record label
•     NeOS Finance, an Italian bank
•     NEOS Server, mathematical optimization software system
•     Near-Earth objects
•     NEOS – The New Austria, a political party in Austria
•     NEOS Library Consortium, a Canadian network of Libraries
•     TYPO3 NeOS, an opensource content management system
•     Yamaha NeOS, a moped
See also
•     Neo (disambiguation)
•     NeOS Flow, a free and open source web application framework

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie