INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
196 notek
202k odsłony
  825   0

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Centrum Handlowe Mercado w Hamburgu Ottensen (Altona)
Centrum Handlowe Mercado w Hamburgu Ottensen (Altona)

Kto to naprawi - PiS - Andrzej Duda? Tu wątpię. Na odpowiednie pytanie pani Olejnik Duda też merytorycznie nie odpowiedział. Jego obietnicę o instytucji podobnej do żydowskiej Hasbary, czuwającej nad dobrym imieniem Polski będę od czasu do czasu przypominał.

Szczególnie, że ten trend zainicjowałem przed 5-cioma laty podobnymi żądaniami w stosunku do ministerstwa spraw zagranicznych i jego ówczesnego szefa Radka Sikorskiego: "Uważam, że w interesie Polski leży zwalczanie dyskryminacji Polaków w Niemczech. Polecam więc zorganizować podobną placówkę w Polsce, która by zajmowała się zgłoszonymi przypadkami dyskryminacji Polaków." czytaj więcej http://iddd.de/ListdoMSZs.pdf  

Ze strony polskiej otrzymałem wtedy emaila z podziękowaniem i zapewnieniem "… my to wykorzystamy" - i to było wszystko. Większe sukcesy w kierunku obrony dobrego imienia Polski, patrz "http://iddd.salon24.pl/603533,bucu-z-polskiego-msz-tu-ucz-się"

Natomiast Bronisław Komorowski pokazuje swoimi insynuacjami o winie narodu polskiego wrogość wobec Polaków. Ten człowiek faktycznie nie może być prezydentem RP, to jakiś przechrzt!

Tu tekst z żywej mowy z wątkiem o Jedwabnym z drugiej debaty Duda - Komorowski w TVN  pozostawiony w stanie surowym, tak jak został wypowiedziany.

Monika Olejnik 21 maja 2015 TVN Pytanie o udział w Holokauście 19:49

Często Polska jest oskarżana na arenie międzynarodowej o udział w Holokauście, o udział w zbrodniach. Czy wg Pana Prezydenta i wg Pana nie przyczyniło się to częste przepraszanie i czy wg Panów, słusznie zrobił Lech Kaczyński, który będąc ministrem Sprawiedliwości, zakazał ekshumacji w stodole w Jedwabnym, zakazał ze względów religijnych i czy to nie przyczyniło się do, do tego, że nie wiemy, co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnym. Bo Lech Kaczyński powiedział nie, w pewnym momencie, że nie będzie ekshumacji. Tak, że nie wiadomo ile, ile tam osób zginęło.

Bronisław Komorowski:

To rzeczywiście zamyka możliwość dociekania prawdy do końca, ale z drugiej strony jest przejawem szacunku wobec zmarłych, wyznania mojżeszowego. Więc ja się nie dziwię panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Wydaje się, że znalazł się w sytuacji dosyć trudnej, ale wybrał rozwiązanie, które jest okazaniem szacunku dla ludzi, którzy tam zginęli. Problem polskiej, polskiej obrony przed zarzutami nieuzasadnionymi, jest, jest czymś cały czas aktualnym. Temu miała służyć m. in. wielka, wielkie wydarzenie w Auschwitz przypominające wyzwolenie obozu, ale wie.. była to okazja do spotkania się przedstawicieli całego świata, którzy także usłyszeli narrację polską: opowieść o tym, jak to Polska była ofiarą zbrodni niemieckiej, jaki był udział Polaków w ratowaniu Żydów. My wsami Polacy powinniśmy pamiętać także i o tych niechwalebnych wydarzeniach. Ale musimy na zewnątrz opowiadać o tych Polakach, których naprawdę było bardzo wielu, stąd mien, którzy ratowali Żydów w czasie wojny. Musimy wszędzie podkreślać, że Polska i ten rejon, była jedynym miejscem, gdzie była kara śmierci za pomoc udzielaną Żydom. Temu ma służyć pomnik koło muzeum  powst.. muzeum Żydów Polskich na placu Getta. Temu mają służyć wszystkie działania państwa polskiego. Pamiętam zdziwienie wielu moich gości, którzy dowiadywali się ode mnie, że właśnie tak było. Oni mieli zupełnie inną wyobraźnię, ukształtowaną w czasach, kiedy Polska była po złej stronie żelaznej kurtyny.

Monika Olejnik:

Czy wg pana posła Prezydent Lech Kaczyński, ówczesny minister Sprawiedliwości, słusznie zrobił wstrzymując ekshumację w Jedwabnym, bo niektórzy twierdzą, że przez to nie można było dociec prawdy i czy wg Pana częste przepraszanie doprowadza do tego, że jesteśmy oskarżani o udział w Holokauście- udział w zbrodniach?

Andrzej Duda:

No cóż, No cóż, niestety Pani redaktor, to nie, kto inny tylko Pan Bronisław Komorowski w swoim liście do Jedwabnego, użył określenia, że Polacy to naród sprawców, że naród Polski był także sprawcą.

To jest zakłamanie polskiej polityki historycznej. Oczywiście wyrzutki zdarzają się w każdym narodzie, wyrzutki zdarzają się w każdym narodzie, ale to nie znaczy, że naród można w całości oskarżać.

Dzisiaj polska polityka ta właśnie historyczna na arenie międzynarodowej to przede wszystkim powinna być obrona naszego dobrego imienia. Jest potrzeba stworzenia specjalnej instytucji. Ona może istnieć pod auspicjami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ministra spraw zagranicznych i premiera. Najlepiej gdyby to gdyby to było dzieło wspólne.

Ta instytucja powinna monitorować wszelkie publikacje na świecie, które dotyczą tej tematyki historycznej, po to, aby twardo stawać w obronie Polski, bronić naszych interesów, w sytuacji, kiedy używa się określeń zakłamujących prawdę historyczną, takich jak "polskie obozy koncentracyjne", czy takich jak to, że Polacy to "naród sprawców, sprawców Holokaustu", bo przecież o tym trzeba pamiętać.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale