Miesięcznik idź Pod Prąd Miesięcznik idź Pod Prąd
1170
BLOG

SPOSÓB NA ARABÓW

Miesięcznik idź Pod Prąd Miesięcznik idź Pod Prąd Polityka Obserwuj notkę 5


Jaki cel przyświeca Wikileaks? Wersję o idyllicznym i bezinteresownym zrywie miłośników prawdy odrzucam. Oto w mediach pojawiła się sugestia, że do rewolty w Tunezji przyczynił się właśnie ten portal.

"Dzięki przeciekom Wikileaks korupcja w prezydenckim pałacu w Carthage i w rodzinie prezydenta Ben Alego stała się ogólnodostępną wiedzą i zachęciła do protestów młodych rozczarowanych Tunezyjczyków wymieniających się wiadomościami za pośrednictwem Twittera i Facebooka" - zauważył portal należący do magazynu "The Week". PAP

Jaki jest jednak cel i zakres działań zapoczątkowanych przez nibyhakerski portal? Odpowiedź jest zdumiewająco podobna jak w przypadku znanych z Europy sterowanych z Zachodu przeróżnych "kwiatowych" rewolucji w Serbii, Ukrainie czy Gruzji.

"Lewicowy dziennik Liberation zamieszcza w poniedziałek na swojej okładce - obok przekreślonego zdjęcia Ben Alego - fotografie innych posądzanych przez Zachód o dyktatorskie metody rządzenia przywódców pobliskich krajów arabskich. "Świat arabski - na kogo kolej?" - głosi wielki tytuł obok zdjęć m.in. prezydenta Egiptu, Hosniego Mubaraka, przywódcy Libii, Muammara Kadafiego oraz algierskiego szefa państwa Abdelaziza Butefliki. Według gazety, "upadek Ben Alego może zagrozić innym reżimom autorytarnym" w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Liberation dodaje, że już teraz "jaśminowa rewolucja" wyznaczyła "nowy horyzont świata arabskiego" i "jest w centrum wszystkich dyskusji w Libanie, Egipcie i Jordanii"." Salon24.pl za PAP

Wydaje się, że USA przechodzą do kolejnej fazy porządkowania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Po otwartych wojnach Bushów mamy czas aksamitnej polityki laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Nic dziwnego, że i Putin posłał swojego wysłannika na Bliski Wschód.

Jeśli niebawem wybuchną jakieś "jedwabne zamieszki" w Chinach, w ogóle się nie zdziwię...

Paweł Chojecki

 

Dmitrij Miedwiediew wybiera się z niezwykłą wizytą na Zachodni Brzeg. Prezydent Rosji chce porozmawiać z palestyńskimi liderami i doprowadzić do ożywienia przerwanych rozmów pokojowych z Izraelem. BBC

kontakt email: knp@knp.lublin.pl Trzymasz w ręku gazetę niezwykłą. Już sam tytuł "idź POD PRĄD" sugeruje, że na naszych łamach spotkasz się z poglądami stojącymi w konflikcie z powszechnie lansowanymi opiniami. Najważniejsze jest jednak to, że pragniemy opisywać rzeczywistość nie z perspektywy teologii, dogmatów czy zmiennych nauk kościołów, lecz w oparciu o Słowo Boga, Biblię. Co więcej, uważamy, że Bóg wyposażył Cię we wszystko, abyś samodzielnie mógł ocenić, czy nasze wnioski rzeczywiście z niej wypływają. Bóg nie skierował Pisma Świętego do kasty kapłanów czy profesorów teologii. On napisał je jako list skierowany bezpośrednio do Ciebie! Od wielu lat w naszej Ojczyźnie pojęcia: chrześcijanin, chrześcijański mocno się zdyskredytowały. Stało się tak głównie "dzięki" zastępom faryzeuszy religijnych ochoczo określających się tymi wielce zobowiązującymi tytułami. Naszą ambicją jest przyczynienie się do tego, by słowo chrześcijanin - czyli "należący do Chrystusa" - odzyskało w Polsce należny mu blask!

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (5)

Inne tematy w dziale Polityka