Gorące tematy:

0 obserwujących
119 notek
62k odsłony
43 odsłony

W obronie TVN

Wykop Skomentuj5


Wielu ludzi oburza się przeciwko naglej zmianie w stylu mówienia o Lechu Kaczyńskim przez stacje TVN i satelickie media. Twierdzą że nie dopuszczalne jest, że w ludzie którzy pluli, klamliwie szkalowali i wyśmiewali "Kartofla" i "Czarownice", nie mogą teraz odgrywać roli wielkich przyjaciól prezydenta.  Ja jednak nie mam odczucia, że ktokolwiek "gra".

Mainstreamowe media takie jak TVN są ważnym elementem debaty publicznej. Zapraszają najważniejszych ludzi polityki i pytają ich o zdanie na różne tematy. W tej stacji zaznaczmy pracują najlepsi fachowcy dziennikarstwa, którzy naprawdę znają się na swojej robocie. Takie nazwiska jak Durczok, Mrozowski, Sekielski czy Olejnik naprawdę świadczą o wysokim poziomie zarówno warszatatu jak i obiektywności.

Debata publiczna charakteryzuje się tym, że jest wyrazista. Problem w tym że nasz kraj, co by nie mówić o demokracji stosunkowo mlodej, nie okrzepl dostatecznie, aby merytoryczność dyskusji przekladala się nad emocjonalnością.

Tych najbardziej plujących ludzi bylo niewielu i ich na szczęście nie widać ostatnio. Osobiście nie wyobrażam sobie obecnie bytności na scenie politycznej posla Palikota, w cień przynajmniej na jakiś czas odejdzie Niesiolowski.

Rozumiecie więc na czym polega paradoks? TVN przyjmowal ludzi typu Palikot jako naprawdę kogoś, kto ksztaltuje życie polityczne w tym kraju. TO ONI NAMI RZĄDZĄ. To wyście go wybrali. Żeby w bagnie się liczyć, trzeba czymś się wyróżniać. Jedni blyszczą intelektem, drudzy muszą swoje racje wykrzyczeć. Nie widzę jednak żadnej roli mediów takich jak TVN w tym "szkalowaniu" prezydenta.

Najważnieszą cechą dobrego dziennikarza jest rzetelność. TVN oglądają codziennie miliony ludzi, jeśli byliby nierzetelni szybko straciliby widownię która jest bardzo wrażliwa, kiedy okazuje się że jest oklamywana. Do wszystkich zatem blogerów: wymieńcie kiedy dziennikarze klamali, kiedy szkalowali i kiedy celowo naginali rzeczywistość?

Nie mówię tego z perspektywy lewicowej, bo za taką nie stoję. Mówię jako zdrowo myślący czlowiek, widzący wielką tragedie i zrozpaczonych ludzi. Trudno byloby tak wielką stratę dla Polski ale i dla nas wszystkich nie przekazać ludziom.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale